Cyklon Fani zabil 33 lidí, stovky zraněných. Děsivé záběry řádění živlu +VIDEO

Cyklon Fani, který v minulých dnech zasáhl východní Indii a ve slabší formě pak Bangladéš, připravil o střechu nad hlavou stovky tisíc lidí a způsobil miliardové škody. Agentura Reuters dnes oznámila, že v Indii o život přišlo 33 lidí. Vichr, který dosahoval rychlosti až 200 kilometrů za hodinu, strhal střechy domů i sloupy telefonní sítě.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

V pátek Fani zasáhl východoindický stát Urísa, kde bylo s předstihem evakuováno milion lidí. Bez toho by podle Reuters byl počet obětí mnohem vyšší. Velkou škodu zaznamenalo pobřežní město Púrí, které leželo na přímé trase cyklonu. Zůstaly tam povalené sloupy vedení i vyvrácené stromy. Město je plné zlámaných větví, rozbitého skla a odpadků.

Záchranáři se snaží zprůjezdnit silnice. V Púrí přišlo o život 21 lidí a dalších asi 300 jich bylo zraněno, sdělil zástupce tamních zdravotníků. Dalších 12 mrtvých je hlášeno z jiných částí Urísy.

Indická meteorologická služba dnes oznámila, že bouře, která se posouvala přes indický stát Bangla do Bangladéše, slábne a v příštích 24 hodinách zanikne.

zdroj: YouTube

Cyklon Fani podle předběžných odhadů napáchal na energetické infrastruktuře škody za více než 12 miliard rupií (čtyři miliardy Kč). Úřady se snaží obnovit dodávku proudu pro pohotovostní služby. Do záchranných prací je zapojeno zhruba 60.000 lidí, kteří občany informují z megafonů a také prostřednictvím textových zpráv.

Období tropických bouří v této části Asie může trvat od dubna do prosince. V roce 1999 pobřeží indického státu Urísa zasáhl zvlášť silný cyklon, při kterém přišlo o život kolem 10.000 lidí. Fani byl z těch, jež zaznamenali v tomto indickém státě nejsilnější za 43 let.

V Bangladéši Fani zničil přes 1000 domů a mnoho vesnic je zatopeno. Hlášeno je pět mrtvých a přes 60 zraněných. Síla vichru tam postupně zeslábla na 70 kilometrů za hodinu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Papež nešetří v Thajsku kritikou. Zastal se trpících uprchlíků, žen a dětí

21.11.2019 16:22 Aktualizováno Papež František dnes při návštěvě Thajska odsoudil vykořisťování žen a dětí. Informovala o tom…

KLDR poslala Jižní Koreu k šípku. Kim Čong-un na summit nepojede

21.11.2019 13:00 Severní Korea dnes oznámila, že její vůdce Kim Čong-un odmítl pozvání na regionální summit v…

Zákon o lidských právech v Hongkongu rozlítil Čínu. Bude ho Trump vetovat?

21.11.2019 12:04 Čína dnes ostře kritizovala americký Kongres za to, že schválil návrh zákona, jehož cílem je…

Obchodní dohoda mezi USA a Čínou letos nejspíš nebude

20.11.2019 20:29 pojené státy a Čína možná nedokončí první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama