Teror během ramadánu. Policie zadržela čtveřici, která plánovala útoky

Malajsijská policie zadržela čtyři muže, kteří chystali vražedné atentáty během muslimského postního měsíce ramadánu. Čtveřice podle dnešního sdělení policie plánovala vraždy "vysoce postavených cílů" a bombové útoky na místa, kde se konají bohoslužby, a na zábavní centra. Tři další členové skupiny jsou na útěku, napsala agentura AP.

Přidejte svůj názor

Malajsie
doporučujeme

Policejní šéf Abdul Hamid Bador sdělil, že 34letý Malajsijec, který byl zřejmě vůdcem skupiny, Indonésan a dva příslušníci muslimského menšinového etnika Rohingů byli zadrženi minulý týden. Policisté při jejich zatýkání zajistili kromě palné zbraně také šest podomácku vyrobených výbušnin. Na útěku jsou tři další členové organizace - dva Malajsijci a Indonésan, dodal Abdul Hamid.

Upřesnil, že jde o malou buňku napojenou na teroristickou skupinu Islámský stát. Skupina podle zjištění vyšetřovatelů chtěla svým vražděním pomstít muslimského bojovníka, který loni v listopadu zemřel v Indii při nepokojích spojených s přesunem muslimské svatyně.

Zadržení chtěli útočit na zábavní zařízení, na kostely a na hinduistické a buddhistické svatyně v okolí Kuala Lumpuru, dodal policejní šéf. Jména zadržených odmítl sdělit, ale čtveřice podle něj obvinila své zamýšlené oběti z urážky islámu a z nechránění práv muslimů.

Abdul Hamid rovněž řekl, že jeden ze zadržených Rohingů, dvacetiletý číšník, je registrovaný Úřadem vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) a je stoupencem povstalecké Arakanské armády za spásu Rohingů (ARSA), působící v Barmě. Tento muž plánoval mimo jiné útok na barmské velvyslanectví v Kuala Lumpuru.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína přišla s novou zbraní v boji proti imperialismu, arzenál obohatí o…

23.05.2019 14:24 Na čínských sociálních sítích budí značný zájem - a místy i pobavení - propagandistická píseň o…

Japonská aplikace pomáhá upozornit na sexuální obtěžování v dopravních…

23.05.2019 08:25 Stále větší popularitu má v Japonsku aplikace, s jejíž pomocí lze upozornit na sexuální obtěžování…

Americké vojenské lodě propluly Tchajwanským průlivem a podráždily Čínu

23.05.2019 04:56 Dvě plavidla amerického námořnictva proplula Tchajwanským průlivem, který odděluje ostrov Tchaj-wan…

Odškodné za nefunkční Boeingy chtějí i čínské společnosti

22.05.2019 14:58 Aktualizováno Tři největší čínské letecké společnosti požadují od americké strojírenské firmy Boeing kompenzace…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama