V Indii se opět demonstrovalo za trest smrti za znásilnění nezletilé dívky

Tisíce lidí vyšly dnes do ulic v indické části Kašmíru, aby požadovaly trest smrti pro muže, který ve městě Sumbalu znásilnil tříletou holčičku. Informovala o tom média, podle nichž v této neklidné himálajské oblasti sílí hněv nad sexuálními trestnými činy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Dnešní demonstrace si podle agentury Reuters vyžádaly desítky zraněných, většinou mezi příslušníky bezpečnostních sil. Policisté v Sumbalu použili slzný plyn a obušky k rozehnání demonstrantů, kteří zablokovali část dálnice a házeli na ně kamení.

Podle vyšetřovatelů minulý týden ve středu jeden ze sousedů vylákal malou holčičku do prázdné školy a znásilnil ji. Matka našla krvácející dcerku ve školní umývárně, když slyšela její pláč. Média uvádějí, že dívka byla hospitalizována v kritickém stavu, ale nyní je stabilizovaná.

Protesty podle agentury AP propukly v neděli a následně se rozšířily do dalších míst. Rodina podezřelého, který byl už zadržen, totiž předložila údajně falešný doklad, podle něhož je útočníkovi jen 13 let. Pokud by byl pachatel neplnoletý, čekal by ho mírnější trest.

Protestující tvrdí, že pachatelem je dvacetiletý muž, který pracuje v místním autoservisu.

Znásilnění tříleté holčičky následovalo několik týdnů po sebevraždě dívky, kterou podle policie opakovaně znásilňoval její otec. Tato událost zesílila znepokojení veřejnosti nad opakovanými násilnými činy sexuální povahy. Část protestujících už podle médií nevěří, že úřady dokážou chránit ženy a dívky před násilníky, a dožaduje se trestů smrti pro usvědčené pachatele těchto zločinů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NATO je solidární s Tureckem. Stoltenberg vyzval Rusko k zastavení bojů v…

28.02.2020 14:26 Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg vyzval Rusko a Sýrii k zastavení…

Kvůli koronaviru vyhlásil ostrov Hokkaidó stav nouze, lidé nemají o…

28.02.2020 12:10 Prefektura Hokkaidó na stejnojmenném severním ostrově Japonska vyhlásila kvůli šíření nového typu…

Počet nově nakažených koronavirem v Číně klesl nejvíce od ledna

28.02.2020 10:17 Aktualizováno V pevninské Číně stoupl ve čtvrtek počet případů nákazy novým typem koronaviru o 327, celkově se…

Jižní Korea má 571 nových případů koronaviru, nejvíc zasažené je město Tegu

28.02.2020 10:00 Aktualizováno Jižní Korea dnes oznámila, že se novým typem koronaviru nakazilo dalších 571 lidí. Celkový počet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama