V Indii se opět demonstrovalo za trest smrti za znásilnění nezletilé dívky

Tisíce lidí vyšly dnes do ulic v indické části Kašmíru, aby požadovaly trest smrti pro muže, který ve městě Sumbalu znásilnil tříletou holčičku. Informovala o tom média, podle nichž v této neklidné himálajské oblasti sílí hněv nad sexuálními trestnými činy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Dnešní demonstrace si podle agentury Reuters vyžádaly desítky zraněných, většinou mezi příslušníky bezpečnostních sil. Policisté v Sumbalu použili slzný plyn a obušky k rozehnání demonstrantů, kteří zablokovali část dálnice a házeli na ně kamení.

Podle vyšetřovatelů minulý týden ve středu jeden ze sousedů vylákal malou holčičku do prázdné školy a znásilnil ji. Matka našla krvácející dcerku ve školní umývárně, když slyšela její pláč. Média uvádějí, že dívka byla hospitalizována v kritickém stavu, ale nyní je stabilizovaná.

Protesty podle agentury AP propukly v neděli a následně se rozšířily do dalších míst. Rodina podezřelého, který byl už zadržen, totiž předložila údajně falešný doklad, podle něhož je útočníkovi jen 13 let. Pokud by byl pachatel neplnoletý, čekal by ho mírnější trest.

Protestující tvrdí, že pachatelem je dvacetiletý muž, který pracuje v místním autoservisu.

Znásilnění tříleté holčičky následovalo několik týdnů po sebevraždě dívky, kterou podle policie opakovaně znásilňoval její otec. Tato událost zesílila znepokojení veřejnosti nad opakovanými násilnými činy sexuální povahy. Část protestujících už podle médií nevěří, že úřady dokážou chránit ženy a dívky před násilníky, a dožaduje se trestů smrti pro usvědčené pachatele těchto zločinů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína přišla s novou zbraní v boji proti imperialismu, arzenál obohatí o…

23.05.2019 14:24 Na čínských sociálních sítích budí značný zájem - a místy i pobavení - propagandistická píseň o…

Japonská aplikace pomáhá upozornit na sexuální obtěžování v dopravních…

23.05.2019 08:25 Stále větší popularitu má v Japonsku aplikace, s jejíž pomocí lze upozornit na sexuální obtěžování…

Americké vojenské lodě propluly Tchajwanským průlivem a podráždily Čínu

23.05.2019 04:56 Dvě plavidla amerického námořnictva proplula Tchajwanským průlivem, který odděluje ostrov Tchaj-wan…

Odškodné za nefunkční Boeingy chtějí i čínské společnosti

22.05.2019 14:58 Aktualizováno Tři největší čínské letecké společnosti požadují od americké strojírenské firmy Boeing kompenzace…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama