Život pod nadvládou islámu: Špehování, tajné kontroly a tvrdé tresty!

Během posvátného islámského měsíce Ramadánu se musí muslimové od úsvitu do západu slunce postit. Jelikož se jedná o jeden z pilířů víry, konzervativní muslimské kruhy přísně hlídají jeho dodržování. V Malajsii kvůli tomu muslimští funkcionáři dokonce předstírají, že jsou kuchaři a číšníci, aby chytili ty muslimy, kteří půst patřičně nepraktikují.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Muslimské ženy v hidžábu a nikábu
doporučujeme

32 malajských policistů z lokální rady v okrese Segamat, v jižním státě Johor bude monitorovat 185 prodejen, přičemž dva z důstojníků byli vybráni, protože jsou dobří v utváření oblíbených lokálních jídel, jako jsou pikantní smažené nudle.

„ Speciálně jsme vybrali představitele donucovacích orgánů, kteří mají temnou pleť, pro utajenou práci,“ pochlubil se Mohamad Masni Wakiman, předseda městské rady v Segamatu listu New Straits Times.

Podle něj zní přesvědčivě, protože mluví indonésky i urdsky, takže zákazníci si boudou myslet, že jsou skutečně najmutí pro to, aby servírovali jídlo a objednají si, tvrdí Wakiman. Většina pracovníků v výdejnách jídla v Malajsii jsou migranti.

Pokud by tito tajní agenti objevili, že muslimové si objednávají jídlo během dne, tajně pořídí jejich foto a zkontaktují lokální náboženský úřad. Malajsie má dvojí legální systém, kdy muslimové v některých oblastech se zodpovídají muslimskému právu.

V Johoru, muslimové, kteří se přestanou postit, mohou být potrestáni šesti měsíci ve vězení nebo pokutou ve výši 1 000 malajských ringgitů (asi 5 500 korun), případně obojím trestům zároveň.

Sestry v islámu, skupina prosazující práva muslimských žen v Malajsii, řekla, že plán je "ostudný a dává špatný dojem z islámu v očích ostatních muslimů a lidí z jiných náboženství." Skupina „důrazně požaduje“, aby se přestalo s „tímto hanebným činem špionáže.“

Okolo 60% malajské 32 miliónové populace jsou muslimové. V zemi též žije značný počet etnických Číňanů a Indů, kteří obvykle nenásledují islám. Muslimové v Malajsii tradičně následují tolerantní formu islámu, podle kritiků však v zemi zapouští kořeny více konzervativní přístupy.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při protestech v Kazachstánu zatčeno 4000 lidí. Neměli provokovat,…

19.06.2019 07:30 Přibližně 4000 lidí zadržela policie během protestů při prezidentských volbách, které se tento…

Správkyně Hongkongu se opět omluvila, rezignovat odmítá

18.06.2019 21:14 Aktualizováno Správkyně Hongkongu Carrie Lamová se na dnešní tiskové konferenci znovu omluvila za krizi, kterou…

Milionové velkoměsto trápí nedostatek vody. Zásobárny vyschly

18.06.2019 20:47 Jihoindická metropole Čennaí čelí vážné krizi kvůli nedostatku vody. Čtyři hlavní městské zásobárny…

Japonský ostrov Honšú zasáhlo zemětřesení, cunami už nehrozí

18.06.2019 18:53 Aktualizováno Největší japonský ostrov Honšú zasáhlo zemětřesení o síle 6,8 stupně. Varování před přívalovou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama