Život pod nadvládou islámu: Špehování, tajné kontroly a tvrdé tresty!

Během posvátného islámského měsíce Ramadánu se musí muslimové od úsvitu do západu slunce postit. Jelikož se jedná o jeden z pilířů víry, konzervativní muslimské kruhy přísně hlídají jeho dodržování. V Malajsii kvůli tomu muslimští funkcionáři dokonce předstírají, že jsou kuchaři a číšníci, aby chytili ty muslimy, kteří půst patřičně nepraktikují.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Muslimské ženy v hidžábu a nikábu
doporučujeme

32 malajských policistů z lokální rady v okrese Segamat, v jižním státě Johor bude monitorovat 185 prodejen, přičemž dva z důstojníků byli vybráni, protože jsou dobří v utváření oblíbených lokálních jídel, jako jsou pikantní smažené nudle.

„ Speciálně jsme vybrali představitele donucovacích orgánů, kteří mají temnou pleť, pro utajenou práci,“ pochlubil se Mohamad Masni Wakiman, předseda městské rady v Segamatu listu New Straits Times.

Podle něj zní přesvědčivě, protože mluví indonésky i urdsky, takže zákazníci si boudou myslet, že jsou skutečně najmutí pro to, aby servírovali jídlo a objednají si, tvrdí Wakiman. Většina pracovníků v výdejnách jídla v Malajsii jsou migranti.

Pokud by tito tajní agenti objevili, že muslimové si objednávají jídlo během dne, tajně pořídí jejich foto a zkontaktují lokální náboženský úřad. Malajsie má dvojí legální systém, kdy muslimové v některých oblastech se zodpovídají muslimskému právu.

V Johoru, muslimové, kteří se přestanou postit, mohou být potrestáni šesti měsíci ve vězení nebo pokutou ve výši 1 000 malajských ringgitů (asi 5 500 korun), případně obojím trestům zároveň.

Sestry v islámu, skupina prosazující práva muslimských žen v Malajsii, řekla, že plán je "ostudný a dává špatný dojem z islámu v očích ostatních muslimů a lidí z jiných náboženství." Skupina „důrazně požaduje“, aby se přestalo s „tímto hanebným činem špionáže.“

Okolo 60% malajské 32 miliónové populace jsou muslimové. V zemi též žije značný počet etnických Číňanů a Indů, kteří obvykle nenásledují islám. Muslimové v Malajsii tradičně následují tolerantní formu islámu, podle kritiků však v zemi zapouští kořeny více konzervativní přístupy.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šéf Pentagonu si dupl. Jižní Korea má víc platit za vojenskou pomoc USA

15.11.2019 14:03 Americký ministr obrany Mark Esper při své dnešní návštěvě Jižní Koreje zdůraznil, že se Soul musí…

Útok v Londýně: Dav napadl hongkongskou ministryni, Čína ostře protestuje

15.11.2019 11:17 Čínská a hongkongská vláda dnes odsoudily útok demonstrantů na hongkongskou ministryni…

Demonstranti čtvrtým dnem paralyzují Hongkong, studenti střílí na policii…

14.11.2019 17:53 Aktualizováno Čtvrtým dnem paralyzují protivládní demonstrace život v Hongkongu. Kvůli ochromené dopravě i obavám…

Peklo v Austrálii pokračuje. Počet obětí katastrofálních požárů roste

14.11.2019 07:41 Počet obětí požárů na jihovýchodě Austrálie vzrostl na čtyři. V severovýchodní části…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama