KLDR zrušila "spartakiádu", Kimovi se propagandistická cvičení nezamlouvala

Severní Korea údajně pozastavila konání hromadných synchronizovaných cvičení, která režim KLDR využívá ke své propagandě. Stalo se tak poté, co představení kritizoval severokorejský vůdce Kim Čong-un. Informovala o tom dnes západní média s odvoláním na cestovní agentury, které na tato cvičení vozí zahraniční turisty.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Kim Čong-un
doporučujeme

Při představení, nazývaném také "masovou hrou", předvádí až několik desítek tisíc lidí synchronizované cviky, zatímco děti na pozadí otáčejí strany barevných knih a tím vytvářejí kulisu stále se měnících obrazů. Cílem inscenace je oslavovat úspěchy země a zvýšit morálku obyvatelstva. Představení vzdáleně připomíná někdejší československou spartakiádu.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se spolu s manželkou vystoupení zúčastnil v pondělí. Po představení zavolal autorům hry a "důrazně kritizoval jejich špatného kreativního ducha a nezodpovědný přístup k práci", uvedla oficiální severokorejská tisková agentura KCNA.

Pekingská cestovní kancelář Koryo Tours dnes podle agentury AP na twitteru oznámila, že vystoupení v KLDR budou "od 10. června na několik dnů či týdnů pozastavena, aby jejich autoři mohli učinit potřebné změny". Podobnou informaci zveřejnila na twitteru i cestovní kancelář Young Pioneer Tours.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obyvatelé Hongkongu vytvořili lidský řetěz napříč městem

18.10.2019 20:41 Demonstranti v Hongkongu si dnes nasadili masky zobrazující animované postavičky, politiky i…

Mešitou otřásl výbuch, zřítila se střecha. Nejméně 62 mrtvých včetně dětí

18.10.2019 16:31 Aktualizováno Nejméně 62 lidí přišlo o život a desítky dalších byly zraněny při dnešní explozi v mešitě ve…

Čína zadržela dva Američany. Čelí vážnému obvinění, hrozí jim až doživotí

17.10.2019 15:27 Čínské úřady dnes oznámily, že koncem minulého měsíce zadržely dva Američany, kteří organizovali…

Tajfun Hagibis zasáhl i japonskou císařskou rodinu, odloží se část…

17.10.2019 13:02 Aktualizováno Japonská vláda se rozhodla odložit slavnostní průvod, který se měl uskutečnit příští úterý u…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama