Při útoku islamistů v indickém Kašmíru zahynulo pět policistů

Při útoku islamistů v indické části Kašmíru zahynulo pět příslušníků polovojenské policie a pět dalších lidí bylo zraněno. S odvoláním na indické úřady o tom dnes informovala agentura Reuters. Policie nyní pátrá po zbylých pachatelích. Jedná se o nejkrvavější útok v této neklidné oblasti od únorového atentátu na autobus indických bezpečnostních složek, který si vyžádal 44 obětí a dovedl Indii a Pákistán na hranu vojenského konfliktu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Armáda Indie
doporučujeme

Incident se odehrál ve městě Anantnág, když se k hlídce polovojenské policie přiblížilo auto s nejméně dvěma ozbrojenci, kteří začali střílet. Podle úřadů byl jeden z útočníků byl zabit, když napadení policisté palbu opětovali.

Mezi zraněnými jsou tři polovojenští policisté, místní policista a kolemjdoucí žena. Policie poté ve snaze najít zbylé útočníky postavili na silnicích zátarasy a kontrolují chodce i vozidla.

K atentátu se přihlásila teroristická organizace organizace Al Umar Mudžáhedín, která působí v Kašmíru.

Útok přišel ve stejný den, kdy indická vláda premiéra Naréndry Módího prodloužila přímou správu nad státem Džammú a Kašmír, kterou Dillí uplatňuje od roku 2018.

Indie i Pákistán mají pod kontrolou části Kašmíru, obě země si ale nárokují celý tento himálajský region. Povstalci tam proti indické vládě bojují od roku 1989 a požadují vznik samostatného státu nebo sjednocení Kašmíru pod pákistánskou vládou. Intenzita útoků i protestů se v posledních letech zvýšila a konflikt už si vyžádal téměř 70.000 obětí.

Napětí mezi Indií a Pákistánem, dvěma jadernými mocnostmi, zvýšil sebevražedný atentát, při němž v únoru v Kašmíru zahynulo 44 členů indické polovojenské policie. Dillí obviňuje Islámábád, že podporuje islamistické hnutí Džajše Muhammad, které se k útoku přihlásilo. Hnutí bojuje proti indické nadvládě a má zázemí v Pákistánu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Japonský ostrov Hokkaidó zasáhlo zemětřesení

30.05.2020 21:20 Nejsevernější japonský ostrov Hokkaidó zasáhlo zemětřesení, jehož síla podle předběžných údajů…

Covid-19: Indie hlásí prudký nárůst nakažených, je v desítce nejvíc…

30.05.2020 19:37 Aktualizováno V Indii za uplynulý den přibylo rekordních 7964 případů nákazy nemocí covid-19. Informovala o tom…

Čínská vakcína proti covid-19 by mohla být do konce roku, otestováno 2000…

30.05.2020 16:23 V Číně vyrobená vakcína proti koronaviru by mohla být připravená pro trh už koncem letošního roku.…

Novozélandské pláže zčervenaly. Mořský ekolog vysvětluje proč

30.05.2020 16:06 Aktualizováno Písečné pláže oblasti Otago na jihu Nového Zélandu získaly krvavě rudou barvu kvůli hromadnému…

Související:

Právě se děje

Další zprávy