V Hongkongu demonstrovaly dva miliony lidí, záběry jsou fascinující

Téměř dva miliony lidí dnes pochodovaly ulicemi Hongkongu a domáhaly se stažení návrhu zákona umožňujícího vydávat lidi podezřelé z kriminálního činu mimo jiné i do pevninské Číny. Oznámili to podle agentury AFP organizátoři protestu, podle kterých se oproti předchozí neděli počet demonstrantů téměř zdvojnásobil. Úřady zatím odhad počtu účastníků dnešní demonstrace nezveřejnily.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

demonstrace v Hongkongu
doporučujeme

Před týdnem pořadatelé hovořili o milionu demonstrantů v ulicích, zatímco úřady odhadly počet demonstrantů na 250.000. Již tehdy podle AFP šlo o rekordní počet demonstrantů od opětovného připojení Hongkongu k Číně v roce 1997.

Správkyně Hongkongu Carrie Lamová se dnes prostřednictvím vládního prohlášení omluvila za postup při prosazování extradičního zákona, který masové protesty vyvolal.

Zákon, který se vláda snažila prosadit, měl umožnit vydávat lidi podezřelé z kriminálního činu mimo jiné i do pevninské Číny. Občané Hongkongu kvůli tomu zahájili velké protesty z obav, že Peking zákon zneužije k pronásledování svých oponentů.

Lamová v sobotu oznámila, že schvalování zákona pozastavuje na neurčito. Odpůrci se ale dnes sešli k další masové akci, požadovali zrušení zákona a odstoupení Lamové.

AFP také uvedla, že Joshua Wong (22), který byl hlavní osobností studentských protestů v roce 2014, vyjde v pondělí z vězení na svobodu. AFP se odvolala na dnešní sdělení Wongova hnutí.

Loading...
Vstupte do diskuze (24)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína a Kambodža uzavřely tajnou dohodu o námořní základně? USA zlostně…

22.07.2019 07:22 Čína bude moci umístit své ozbrojené síly na námořní základně v Kambodži. Umožňuje to tajná dohoda…

Brutální útok na nádraží v Hongkongu: Dav maskovaných mužů mlátil…

22.07.2019 07:15 Dav maskovaných mužů vyzbrojených obušky vtrhl v neděli na vlakové nádraží v hongkongské čtvrti…

Hongkongem opět prošly protesty, policie je rozehnala slzným plynem a…

21.07.2019 19:43 Aktualizováno Policie se dnes snažila slzným plynem a střelbou gumovými projektily rozehnat další z protivládních…

V čínském závodě na zpracování plynu zemřelo při výbuchu deset lidí

20.07.2019 14:06 Při výbuchu v závodě na zpracování plynu v centrální Číně zemřelo nejméně deset lidí. S odvoláním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama