Otřesná vražda ze cti: Muslim zabil manželku, dvě děti a šest dalších lidí

Muž v Pákistánu zastřelil manželku, dvě děti a šest manželčiných příbuzných, jejich těla pak nechal shořet společně s rodinným domem. Podle místní policie šlo o takzvanou vraždu ze cti, informovala dnes agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Korán
doporučujeme

Muhammad Adžmal přiznal mnohonásobnou vraždu, kterou se chtěl pomstít za údajnou nevěru své manželky. Adžmal pracoval jako krejčí v Saúdské Arábii a do Pákistánu se vrátil před 25 dny s cílem zavraždit manželku, děti a její příbuzné.

"Viděl fotografii své ženy s jiným mužem a věřil, že ho podvádí," uvedl místní policejní důstojník. "Svých činů nelituje." Kromě manželky a dvou dětí zabil také tři švagrové, dvě jejich děti a svou tchyni.

Spolu s Adžmalem policie zadržela i jeho tchána, který byl při vraždách přítomen, a pátrá po Adžmalově bratrovi, jenž byl do vražd pravděpodobně také zapojen.

V Pákistánu každoročně zabijí stovky dívek a žen jejich mužští příbuzní, kteří se tak snaží očistit domnělé škody, které ženy napáchaly na jejich cti. Uvádějí to organizace na ochranu lidských práv. Čest může přitom poškodit cokoli od nevěry, přes přátelství s muži či jakékoli porušení konzervativních pravidel týkajících se žen.

Pákistán v roce 2016 přijal tvrdé zákony proti takzvaným vraždám ze cti, za které soudy vynášejí přísné tresty. Země tím uzavřela právní kličku, díky které mohli vrazi vyváznout beztrestně, pokud jim odpustili členové rodiny.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Změna, o které se nemluví: Expert popsal proces, který může proměnit svět

16.10.2019 00:01 NÁZOR - Ty nejzávažnější, pozvolné geopolitické škody, které páchá americký prezident Donald Trump…

Armádní vrtulník se zřítil v Afghánistánu, zahynulo sedm vojáků

15.10.2019 17:47 Nejméně sedm příslušníků afghánské armády dnes zahynulo při pádu vojenského vrtulníku na předměstí…

Utekl hroznýš královský, mohl by uškrtit dítě. Vláda varuje veřejnost

15.10.2019 16:48 Na předměstí Sydney intenzivně pátrají po hroznýši královském, který zřejmě utekl svému majiteli. V…

Ničivý tajfun Hagibis: Počet obětí roste, po nezvěstných pátrá armáda

15.10.2019 16:20 Aktualizováno Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 73…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama