Radní brutálně zmlátil matku s dcerou za to, že se nenechaly znásilnit

V Indii byli zadrženi dva lidé z gangu mužů, kteří se pokusili znásilnit matku a dceru. Za to, že jim vzdorovaly, byly ženy „potrestány“ oholením hlav.

Indické ženy demonstrují proti brutálnímu znásilnění a nízkým trestům pro viníky.
doporučujeme

Skupina, která byla vedena členem vesnické rady, přepadla dceru v jejím domě s cílem ji znásilnit. Matka jí přispěchala na pomoc. Když ženy skupině vzdorovaly, muži je napadli. Dle listu Hindustian Times dceři je 19 let, zatímco matce 48let.

„Hrozně nás ztloukli holemi. Mám zranění po celém těle a moje dcera má také několik zranění," řekla matka agentuře ANI. Poté jim muži oholili hlavy a nechali je vést po vesnici, aby ukázali jejich „zločin“.

Tento ponižující rituál dle britské stanice BBC má za cíl ukázat sílu mužské moci v stále přísné tradiční, patriarchální společnosti. Podle BBC je ještě znepokojivější, že útok vedl vládní úředník. Odhaluje to rozšířenou neúctu k zákonu v některých částech Indie.

Policie zatkla dva muže, dalších pět hledá. V Indii bývá pro oběti takovýchto zločinů však těžké se domoci spravedlnosti. Chudé a marginalizované skupiny u policie mají jen malé zastání a přetížený soudní systém stížnosti velmi pomalu zpracovává, což znamená, že vlivní lidé mohou odejít bez trestu i pokud se jedná o vraždu.

Nespravedlnost často vyvolává veřejný hněv a rozhořčení. Např. v roce 2012 došlo k dramatickému růstu veřejného rozhořčení po znásilnění a vraždě studentky skupinou mužů v autobusu v Dillí. V roce 2018 se sexuální násilí stalo horkým politickým tématem po sérii početných útoků proti dětem.

Veřejný hněv však trvá jen krátce a není schopen docílit nutných systematických změn. K páchání sexuálního násilí v Indii stále dochází. Před několika měsíci byla napadena a svléknuta žena v Biharu, která musela jít nahá přes vesnický trh. V dubnu dospívající dívka byla napadena kyselinou za to, že se pokusila bránit pokusu o znásilnění.

V roce 2016 Indie zaznamenala zhruba 40 000 případů znásilnění. Průměrně se tedy v Indii v roce 2016 odehrálo 100 případů znásilnění denně.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Japonský expremiér Šinzó Abe navštívil kontroverzní svatyni, na twitteru…

19.09.2020 21:50 Bývalý japonský premiér Šinzó Abe dnes navštívil kontroverzní svatyni Jasukuni, kde je mezi 2,5…

Afghánská armáda podnikla nálety na základnu Tálibánu, desítky mrtvých

19.09.2020 19:55 Vzdušné síly afghánské armády dnes provedly dvojí nálet na základnu povstaleckého hnutí Tálibán na…

V Bangkoku se koná další velká demonstrace. Chceme se zbavit vlády, říká…

19.09.2020 16:00 Přibližně 20.000 lidí se dnes v podvečer místního času (odpoledne SELČ) navzdory dešti zapojilo do…

Tchaj-wan je kvůli čínským letounům opět v pohotovosti

19.09.2020 10:19 Tchaj-wan dnes druhý den po sobě vyslal do vzduchu své stíhačky, když se k jeho území znovu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama