Češi projevili neuvěřitelnou solidaritu, na Bali zachránili život cestovatelce v ohrožení života

Cestovatelka Eliška z České republiky se zranila v populární turistické oblasti na ostrově Bali. Češka však potřebovala transfuzi, která v místní nemocnici nebyl k dispozici. Duchapřítomnost zachoval její partner Martin, který sehnal transfuzi pomocí Facebooku a Instagramu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Pomocí výzvy na internetových sociálních sítích, které zprostředkovala i stránka Stěhujeme se na Bali, tak se rychle podařilo sehnat krev A-, která je v nemocnici na Bali velmi vzácná.

Situaci se tak podařilo stabilizovat. „Martin vzkazuje, že je Eliška po úspěšné operaci, stabilizovaná a ještě cca týden bude potřebovat krev, ale snad vše už bude v pořádku. Avšak to pravděpodobně bude již stačit od současnýh dárců. Všem neskutečně děkuje za pomoc a sdílení, které doslova oběhlo svět. I my máme radost, že se dárce podařilo najít. Martinův telefon je však totálně přetížen a nemůže přijímat další hovory ani číst stovky smsek,“  píše se aktuálně na Facebooku Stěhujeme se na Bali.

Stránka dále informuje o neuvěřitelné ochotě českých cestovatelů pomoci svým kolegům v nouzi a okamžitě začali houfně reagovat. Eliška bude potřebovat ještě následující týden další transfuze a je možné ji pomoci přímo v zařízení BIMC Hospitak KUTA BALI.

"Nadšení a přístup všech jsem absolutně nečekal, dojímá mě, kolik je skvělých lidí na Bali, v Austrálii a u nás v ČR. Celkově jsme našli dárce, od kterých máme tři jednotky krve A-. Doufám, že to bude stačit," uvedl Martin na Facebooku, jak ho dobrota lidí dojala.

 Zároveń však upozornil ostatní cestovatele, že se můžou dostat do obdobné situace. "Místní nemají většinou negativní typ krve," napsal.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odsun muslimských uprchlíků na ostrov? Část Rohingů souhlasí, tvrdí…

20.10.2019 14:17 Několik tisíc příslušníků barmské menšiny Rohingů, kteří uprchli před násilím ve své zemi do…

Indonéský prezident Widodo byl inaugurován, přísahu složil pod výtiskem…

20.10.2019 13:43 Za přísných bezpečnostních opatření se dnes v Jakartě konala inaugurace opětovně zvoleného…

Tvrdé jádro demonstrantů řádilo v ulicích Hongkongu, policie zakročila

20.10.2019 12:07 Několik tisíc lidí se dnes shromáždilo k dalšímu protestu v Hongkongu, i když ho policie nepovolila…

Naruhito je 126. císař nejstarší vládnoucí dynastie světa, obdivuje českou…

20.10.2019 09:13 Naruhito, jehož intronizace se uskuteční 22. října, je nejstarším synem bývalého císaře Akihita a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama