Nebuďte líní a netravte celý den nad jídlem, vyzval čínský prezident úředníky

Čínští úředníci a oficiální činitelé nesmějí využívat boj proti korupci k tomu, aby nic nedělali, jen zabíjeli čas a trávili celý den nad jídlem. Na setkání s vedoucími představiteli komunistické strany to dnes podle agentury Reuters řekl čínský prezident Si Ťin-pching.

Čínský prezident Si Ťin-pching
doporučujeme

Od doby, co nynější prezident zahájil po nástupu do úřadu koncem roku 2012 válku proti korupci, strana i vláda opakovaně napomínala úředníky, kteří si myslí, že se mohou vyhnout možnému pochybení a trestu tím, že nebudou dělat svou práci ani o ničem rozhodovat.

Si Ťin-pching na schůzce zopakoval, že je důležité "správně vyvážit vztah mezi poctivostí a přijetím vlastní zodpovědnosti". "Boj proti korupci rozhodně není možné vnímat jako výmluvu, proč nepřevzít zodpovědnost, a raději nic nedělat," citovala prezidenta oficiální tisková agentura Nová Čína.

"Buďte odvážní, mějte snahu zvládnout těžké úkoly, rozlousknout tvrdé oříšky i horké brambory," dodal. "Nebuďte zmatení úředníci, kteří jsou politicky apatičtí a dělají věci polovičatě. Nebuďte líní úředníci, kteří tráví celý den nad jídlem a jen ho prolenoší."

Si Ťin-pching po nástupu do prezidentského úřadu slíbil, že se boj proti korupci zaměří na všechny bez ohledu na to, jak nízko či vysoko jsou postavení. Mezi nejvýše postavené osoby, které se staly obětí protikorupčního boje, patří bývalý šéf čínské bezpečnosti Čou Jung-kchang. Ten byl v roce 2015 odsouzen k doživotí a propadnutí majetku za braní úplatků, vyzrazení státního tajemství a zneužití pravomocí.

Protikorupční snahy se ale nezaměřují jenom na takové problémy, jako jsou úplatky či zneužívání veřejných peněz na financování rozmařilého životního stylu. Soustřeďují se i na ty, kterým chybí politická loajalita, anebo kteří na veřejnosti vyjadřují pochybnosti o politice strany, dodala agentura Reuters.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přepadení věznice: V Afghánistánu pokračují boje s islamisty, řada mrtvých…

03.08.2020 10:37 Aktualizováno Při střetu afghánských složek s ozbrojenci z teroristické organizace Islámský stát u věznice na…

Problém nepředstavují pouze Kimovy rakety, míní historik

03.08.2020 00:01 NÁZOR - Zatímco se Jižní Korea zabývá reakcí na stále sofistikovanější severokorejský raketový…

"Mučil mě a tvrdil že nejsem člověk." Čínský režim týrá ženy a nezletilé…

02.08.2020 22:07 Aktualizováno Čína tvrdě potlačuje ujgurskou kulturu a pomocí komunistické propagandy se turkické etnikum střední…

V Indii zemřelo po vypití jedovatého alkoholu už 98 lidí

02.08.2020 17:17 Již téměř 100 lidí zemřelo tento týden na severu Indie na otravu pančovaným alkoholem. Podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama