Nebuďte líní a netravte celý den nad jídlem, vyzval čínský prezident úředníky

Čínští úředníci a oficiální činitelé nesmějí využívat boj proti korupci k tomu, aby nic nedělali, jen zabíjeli čas a trávili celý den nad jídlem. Na setkání s vedoucími představiteli komunistické strany to dnes podle agentury Reuters řekl čínský prezident Si Ťin-pching.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Čínský prezident Si Ťin-pching
doporučujeme

Od doby, co nynější prezident zahájil po nástupu do úřadu koncem roku 2012 válku proti korupci, strana i vláda opakovaně napomínala úředníky, kteří si myslí, že se mohou vyhnout možnému pochybení a trestu tím, že nebudou dělat svou práci ani o ničem rozhodovat.

Si Ťin-pching na schůzce zopakoval, že je důležité "správně vyvážit vztah mezi poctivostí a přijetím vlastní zodpovědnosti". "Boj proti korupci rozhodně není možné vnímat jako výmluvu, proč nepřevzít zodpovědnost, a raději nic nedělat," citovala prezidenta oficiální tisková agentura Nová Čína.

"Buďte odvážní, mějte snahu zvládnout těžké úkoly, rozlousknout tvrdé oříšky i horké brambory," dodal. "Nebuďte zmatení úředníci, kteří jsou politicky apatičtí a dělají věci polovičatě. Nebuďte líní úředníci, kteří tráví celý den nad jídlem a jen ho prolenoší."

Si Ťin-pching po nástupu do prezidentského úřadu slíbil, že se boj proti korupci zaměří na všechny bez ohledu na to, jak nízko či vysoko jsou postavení. Mezi nejvýše postavené osoby, které se staly obětí protikorupčního boje, patří bývalý šéf čínské bezpečnosti Čou Jung-kchang. Ten byl v roce 2015 odsouzen k doživotí a propadnutí majetku za braní úplatků, vyzrazení státního tajemství a zneužití pravomocí.

Protikorupční snahy se ale nezaměřují jenom na takové problémy, jako jsou úplatky či zneužívání veřejných peněz na financování rozmařilého životního stylu. Soustřeďují se i na ty, kterým chybí politická loajalita, anebo kteří na veřejnosti vyjadřují pochybnosti o politice strany, dodala agentura Reuters.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V čínském závodě na zpracování plynu zemřelo při výbuchu deset lidí

20.07.2019 14:06 Při výbuchu v závodě na zpracování plynu v centrální Číně zemřelo nejméně deset lidí. S odvoláním…

Galeje za 2. světové války? Mezi Tokiem a Soulem se rozhořel ostrý spor,…

19.07.2019 12:40 Aktualizováno Japonský ministr zahraničí Taró Kóno dnes prohlásil, že Jižní Korea musí rychle podniknout kroky,…

V Číně vyšetřují známého spisovatele, prý ohrozil bezpečnost. Austrálie je…

19.07.2019 11:18 Austrálie dnes vyjádřila "hluboké zklamání" nad rozhodnutím čínských úřadů zahájit trestní stíhání…

Policie zatkla tučňáka v restauraci. Za pár hodin se přišel pomstít

19.07.2019 10:29 Majitel novozélandské suši restaurace v ní našel nečekaného návštěvníka. Tučňáka nejmenšího.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama