Masakr na svatbě: Odpálil se teprve 13letý atentátník, pět mrtvých

Nejméně pět svatebčanů v noci na dnešek zahynulo a dalších 40 utrpělo zranění při útoku sebevražedného atentátníka ve východoafghánské provincii Nangarhár. Podle agentury AP bylo útočníkovi 13 let. Svatbu organizoval velitel místních provládních milic, který byl podle afghánských úřadů pravděpodobným terčem atentátu.

Ilustrační foto
doporučujeme

Chlapec odpálil výbušniny, které měl připevněné na těle, v domě velitele provládních milic, jenž útok nepřežil. Do domu přišel atentátník pěšky. Afghánské úřady stanovily počet obětí na pět, podle místních obyvatel přišlo o život deset osob. Zranění, mezi nimiž jsou ženy i muži, byli rychle převezeni do nemocnice.

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Provincie Nangarhár, která přiléhá k pákistánským hranicím, je považována za hlavní základnu bojovníků teroristické organizace Islámský stát, kteří v posledních letech provedli v nangarhárské metropoli Dželálábádu řadu sebevražedných atentátů na vládní úřady, školy či nevládní organizace. V provincii působí i hnutí Tálibán, které dlouhodobě vede boj proti vládě v Kábulu podporované Západem.

Provládní milice v mnoha oblastech Afghánistánu pomáhají přetíženým bezpečnostním složkám, aby zabránily přechodu stále větší části afgánského území pod kontrolu Tálibánu a bojovníků Islámského státu, píše agentura Reuters.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína o rok prodloužila mandát hongkongským zákonodárcům

11.08.2020 16:27 Vrcholný orgán čínského parlamentu stálý výbor rozhodl, že o rok prodlouží hongkongským…

Covid-19: V Austrálii přibývá nakažených i obětí, Nový Zéland uzavře…

11.08.2020 15:27 Aktualizováno Austrálie dnes dorovnala rekordní denní přírůstek 19 úmrtí v souvislosti s covidem-19, který tamní…

V Íránu zatkli pět údajných špiónů, jeden prý verboval pro MI6

11.08.2020 12:53 Íránské úřady zadržely pět občanů země kvůli podezřením ze špionáže pro Izrael, Británii a Německo.…

Rouška nemusí jen chránit nás a ostatní. Japonci přišli s novou verzí,…

11.08.2020 10:20 V důsledku pandemie covid-19 se obličejové masky staly každodenní součástí našich životů. Tento…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama