Monzun pustoší Nepál. Nejméně 21 mrtvých, na rodinu se zřítil dům

Silné monzunové deště vyvolaly záplavy ve středním a východním Nepálu. Místní policie dnes oznámila, že živel si vyžádal životy nejméně 21 lidí a že deset osob se pohřešuje.

Přidejte svůj názor

Počasí
doporučujeme

Mezi mrtvými je tříčlenná rodina z Káthmándú, na niž se zřítila stěna jejího domu. Zdravotníci museli ošetřit desítku zraněných. Středisko pro mimořádné operace ministerstva vnitra oznámilo, že o střechu nad hlavou přišlo přes 1100 lidí.

zdroj: YouTube

Silný déšť trvá od čtvrtka v 21 okresech v centrálním a východním Nepálu. Mnoho osad je zatopeno, zřítily se celé stěny domů a sesuvy půdy zablokovaly silnici na 11 místech. Mnoho částí Káthmándú je rozbahněno a záchranáři se k lidem uvězněným v domech dostávají ve člunech.

Meteorologové předpovídají, že liják potrvá do neděle. Úřady vydaly varování pro lidi, kteří bydlí v blízkosti řek, a to včetně řeky Kosi, kterou reguluje přehrada. "Hladina řeky Kosi dnes v šest hodin ráno přesáhla bezpečnou hranici a stále se zvedá," uvedlo ministerstvo vnitra. Lidem bydlícím v její blízkosti doporučilo velkou opatrnost.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Huawei v novém maléru. Firma potají vytvořila bezdrátovou síť v KLDR,…

23.07.2019 12:32 Čínská telekomunikační společnost Huawei Technologies tajně pomáhala Severní Koreji vybudovat a…

Vymazat Afghánistán z mapy? Trumpův výrok pobouřil Kábul, chce vysvětlení

23.07.2019 10:55 Americký prezident Donald Trump v pondělí prohlásil, že vleklou válku v Afghánistánu by mohl…

Vetřelec ve vzduchu. Jižní Korea začala pálit na ruský vojenský letoun

23.07.2019 09:57 Aktualizováno Letadla jihokorejské armády dnes vypálila stovky varovných výstřelů poté, co vzdušný prostor této…

Brutální útok na nádraží v Hongkongu: Dav maskovaných mužů mlátil…

22.07.2019 14:25 Aktualizováno Desítky maskovaných mužů vyzbrojených kovovými a dřevěnými holemi vtrhly v neděli večer na vlakové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama