V Afghánistánu padl americký voják, letos již sedmý

V Afghánistánu dnes přišel o život americký voják. Armáda o incidentu neposkytla více detailů, dokud nebude informována rodina. Jak píše agentura Reuters, jde o sedmou letošní americkou oběť v Afghánistánu. Zpráva o násilí přišla později také ze západního Afghánistánu, kde bojovníci hnutí Tálibán přepadli hotel a zabili tři příslušníky bezpečnosti.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Americká armáda, ilustrační fotografie
doporučujeme

V Afghánistánu působí asi 20.000 zahraničních vojáků, z nichž většina jsou Američané. Podílejí se hlavně na výcviku místních ozbrojených sil. Někteří Američané jsou ale nasazováni i do protiteroristických operací.

Podle americké armády byl dnes voják zabit "v akci". Mluvčí radikálního hnutí Tálibán řekl, že Američana zabili členové Tálibánu, ale ani on víc detailů neposkytl.

Tálibán se přihlásil také k útoku ve městě Kaláje Nau v západní provincii Badghís. Jeho lidé přepadli budovu, v níž je hotel, restaurace a obchody a která je v blízkosti policejní stanice i sídla guvernéra. Začali z ní střílet směrem k policejnímu velitelství, tři lidi zabili a deset zranili.

Podle únorové zprávy OSN loni přišlo v Afghánistánu o život 3804 civilistů. V zemi se bojuje od roku 2001, kdy byla svržena vláda Tálibánu. Nynější americká administrativa chce s touto skupinou vyjednat politickou dohodu a 18letý konflikt ukončit. Tálibán si jako podmínku klade stažení všech zahraničních vojáků.

USA v bojích v Afghánistánu od roku 2001 přišly o 2400 vojáků. V zemi působí i více než 340 Čechů a Česko v bojích přišlo o 14 svých vojáků. Mezi civilisty si afghánská válka vyžádala podle odhadů životy 31.000 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (21)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Huawei v novém maléru. Firma potají vytvořila bezdrátovou síť v KLDR,…

23.07.2019 12:32 Čínská telekomunikační společnost Huawei Technologies tajně pomáhala Severní Koreji vybudovat a…

Vymazat Afghánistán z mapy? Trumpův výrok pobouřil Kábul, chce vysvětlení

23.07.2019 10:55 Americký prezident Donald Trump v pondělí prohlásil, že vleklou válku v Afghánistánu by mohl…

Vetřelec ve vzduchu. Jižní Korea začala pálit na ruský vojenský letoun

23.07.2019 09:57 Aktualizováno Letadla jihokorejské armády dnes vypálila stovky varovných výstřelů poté, co vzdušný prostor této…

Brutální útok na nádraží v Hongkongu: Dav maskovaných mužů mlátil…

22.07.2019 14:25 Aktualizováno Desítky maskovaných mužů vyzbrojených kovovými a dřevěnými holemi vtrhly v neděli večer na vlakové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama