Boeing podvádí pozůstalé po nehodě letounu 737 MAX? Tohle má být důkaz

Americká společnost Boeing čelí nařčení pozůstalých po obětech nehody stroje 737 MAX, který je momentálně po celém světě vyřazen z provozu. Příbuzní obvinili firmu z podvodu, Boeing je měl připravit o právo soudit se o odškodnění.

Boeing 737 Lion Air
doporučujeme

Americký výrobce letadel Boeing řeší další starosti. Pozůstalí po obětech říjnové nehody stroje 737 MAX, při které zahynulo všech 189 lidí na palubě, viní společnost z toho, že je podvedla, když je přiměla vzdát se práva soudit se o odškodění. O záležitosti informuje britská BBC.

Společnost tak údajně postupovala nejméně při dvou předchozích případech smrtelných nehod v Indonésii. Právní zástupci poškozených tvrdí, že příbuzné krátce po tragédii kontaktovali pojišťovací poradci s nabídkou odškodného výměnou za podpis závazku, že nebudou žalovat Boeing ani aerolinky Lion Air.

Podle informací právníků přistoupilo na jejich požadavky kolem 50 rodin. Kompenzace dosáhla výše zhruba 2,1 milionu korun, podle indonéských zákonů přitom měli pozůstalí na takovou částku nárok automaticky. Americká společnost nedávno oznámila, že poskytne na pomoc obětem dvou nehod letounu 737 MAX 100 milionů dolarů.

Problémy Boeingu tím ovšem zdaleka nekončí. Americké aerolinky United Airlines v tomto týdnu uvedly, že nechají své letouny Boeing 737 MAX mimo provoz do 3. listopadu. Uvedly to ve firemním prohlášení. Jen v září tak budou muset zrušit kolem 2100 letů a v říjnu 2900.

Toto rozhodnutí se očekávalo, neboť koncem června americký Federální úřad pro letectví (FAA) našel nové, potenciálně rizikové problémy letounů Boeing 737 MAX. Společnost Boeing tehdy uvedla, že náprava nových problémů potrvá nejméně do září. Už dříve vyřadily United Airlines z provozu svých 14 letadel 737 MAX do počátku září.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při požáru v budově Huawei na jihu Číny zemřeli tři lidé

25.09.2020 20:48 Tři mrtví byli dnes nalezeni po požáru ve velkoměstě Tung-kuan na jihu Číny. Oheň vypukl v zařízení…

Nezvěstný čínský aktivista se po sedmi měsících zřejmě našel, je pod…

25.09.2020 12:29 Po sedmi měsících byl zřejmě nalezen čínský právník a aktivista Čchen Čchiou-š'. Nezvěstný byl od…

Fridays For Future: Po celém světě se manifestuje za ochranu klimatu,…

25.09.2020 12:18 Tisíce studentů v Austrálii a v řadě asijských zemí se dnes zúčastnily manifestací za ochranu…

Nezvyklé gesto Kim Čong-una. KLDR se omluvila Jižní Koreji za zastřelení…

25.09.2020 08:40 Severokorejský vůdce Kim Čong-un se dnes omluvil Jižní Koreji za incident, při němž severokorejští…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama