Boeing podvádí pozůstalé po nehodě letounu 737 MAX? Tohle má být důkaz

Americká společnost Boeing čelí nařčení pozůstalých po obětech nehody stroje 737 MAX, který je momentálně po celém světě vyřazen z provozu. Příbuzní obvinili firmu z podvodu, Boeing je měl připravit o právo soudit se o odškodnění.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Boeing 737 Lion Air
doporučujeme

Americký výrobce letadel Boeing řeší další starosti. Pozůstalí po obětech říjnové nehody stroje 737 MAX, při které zahynulo všech 189 lidí na palubě, viní společnost z toho, že je podvedla, když je přiměla vzdát se práva soudit se o odškodění. O záležitosti informuje britská BBC.

Společnost tak údajně postupovala nejméně při dvou předchozích případech smrtelných nehod v Indonésii. Právní zástupci poškozených tvrdí, že příbuzné krátce po tragédii kontaktovali pojišťovací poradci s nabídkou odškodného výměnou za podpis závazku, že nebudou žalovat Boeing ani aerolinky Lion Air.

Podle informací právníků přistoupilo na jejich požadavky kolem 50 rodin. Kompenzace dosáhla výše zhruba 2,1 milionu korun, podle indonéských zákonů přitom měli pozůstalí na takovou částku nárok automaticky. Americká společnost nedávno oznámila, že poskytne na pomoc obětem dvou nehod letounu 737 MAX 100 milionů dolarů.

Problémy Boeingu tím ovšem zdaleka nekončí. Americké aerolinky United Airlines v tomto týdnu uvedly, že nechají své letouny Boeing 737 MAX mimo provoz do 3. listopadu. Uvedly to ve firemním prohlášení. Jen v září tak budou muset zrušit kolem 2100 letů a v říjnu 2900.

Toto rozhodnutí se očekávalo, neboť koncem června americký Federální úřad pro letectví (FAA) našel nové, potenciálně rizikové problémy letounů Boeing 737 MAX. Společnost Boeing tehdy uvedla, že náprava nových problémů potrvá nejméně do září. Už dříve vyřadily United Airlines z provozu svých 14 letadel 737 MAX do počátku září.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odsun muslimských uprchlíků na ostrov? Námořnictvo se už připravuje

20.10.2019 16:45 Aktualizováno Několik tisíc příslušníků barmské menšiny Rohingů, kteří uprchli před násilím ve své zemi do…

Tvrdé střety v Hongkongu: Létaly zápalné bomby, policie použila vodní děla

20.10.2019 16:17 Aktualizováno Několik tisíc lidí dnes přišlo znovu demonstrovat proti vládě v Hongkongu, i když policie akci…

"Přepadovka" v Afghánistánu. Dorazil šéf Pentagonu, jedná o stažení vojáků

20.10.2019 15:05 Americký ministr obrany Mark Esper dnes přicestoval do Afghánistánu, z nějž chce americká…

Indonéský prezident Widodo byl inaugurován, přísahu složil pod výtiskem…

20.10.2019 13:43 Za přísných bezpečnostních opatření se dnes v Jakartě konala inaugurace opětovně zvoleného…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama