Boeing podvádí pozůstalé po nehodě letounu 737 MAX? Tohle má být důkaz

Americká společnost Boeing čelí nařčení pozůstalých po obětech nehody stroje 737 MAX, který je momentálně po celém světě vyřazen z provozu. Příbuzní obvinili firmu z podvodu, Boeing je měl připravit o právo soudit se o odškodnění.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Boeing 737 Lion Air
doporučujeme

Americký výrobce letadel Boeing řeší další starosti. Pozůstalí po obětech říjnové nehody stroje 737 MAX, při které zahynulo všech 189 lidí na palubě, viní společnost z toho, že je podvedla, když je přiměla vzdát se práva soudit se o odškodění. O záležitosti informuje britská BBC.

Společnost tak údajně postupovala nejméně při dvou předchozích případech smrtelných nehod v Indonésii. Právní zástupci poškozených tvrdí, že příbuzné krátce po tragédii kontaktovali pojišťovací poradci s nabídkou odškodného výměnou za podpis závazku, že nebudou žalovat Boeing ani aerolinky Lion Air.

Podle informací právníků přistoupilo na jejich požadavky kolem 50 rodin. Kompenzace dosáhla výše zhruba 2,1 milionu korun, podle indonéských zákonů přitom měli pozůstalí na takovou částku nárok automaticky. Americká společnost nedávno oznámila, že poskytne na pomoc obětem dvou nehod letounu 737 MAX 100 milionů dolarů.

Problémy Boeingu tím ovšem zdaleka nekončí. Americké aerolinky United Airlines v tomto týdnu uvedly, že nechají své letouny Boeing 737 MAX mimo provoz do 3. listopadu. Uvedly to ve firemním prohlášení. Jen v září tak budou muset zrušit kolem 2100 letů a v říjnu 2900.

Toto rozhodnutí se očekávalo, neboť koncem června americký Federální úřad pro letectví (FAA) našel nové, potenciálně rizikové problémy letounů Boeing 737 MAX. Společnost Boeing tehdy uvedla, že náprava nových problémů potrvá nejméně do září. Už dříve vyřadily United Airlines z provozu svých 14 letadel 737 MAX do počátku září.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Huawei v novém maléru. Firma potají vytvořila bezdrátovou síť v KLDR,…

23.07.2019 12:32 Čínská telekomunikační společnost Huawei Technologies tajně pomáhala Severní Koreji vybudovat a…

Vymazat Afghánistán z mapy? Trumpův výrok pobouřil Kábul, chce vysvětlení

23.07.2019 10:55 Americký prezident Donald Trump v pondělí prohlásil, že vleklou válku v Afghánistánu by mohl…

Vetřelec ve vzduchu. Jižní Korea začala pálit na ruský vojenský letoun

23.07.2019 09:57 Aktualizováno Letadla jihokorejské armády dnes vypálila stovky varovných výstřelů poté, co vzdušný prostor této…

Brutální útok na nádraží v Hongkongu: Dav maskovaných mužů mlátil…

22.07.2019 14:25 Aktualizováno Desítky maskovaných mužů vyzbrojených kovovými a dřevěnými holemi vtrhly v neděli večer na vlakové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama