Trump pobouřil celý svět, řízný vzkaz přišel i z Nového Zélandu

Ke kritikům amerického prezidenta Donalda Trumpa za jeho výroky na adresu čtyř členek Sněmovny reprezentantů s přistěhovaleckými kořeny nebo tmavou barvou pleti se dnes připojila novozélandská premiérka Jacinda Ardernová. Řekla, že je hrdá na rozmanitost ve své zemi. Trump doporučil čtveřici žen, které kritizují jeho politiku, aby z USA odjely do zemí svého původu, když se jim ve Spojených státech nelíbí.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Jacinda Ardernová
doporučujeme

Všechny jsou americké občanky, tři z nich rodilé, jedna se narodila v Somálsku, ale do USA ji přivezli, když jí bylo deset let.

"Já se obvykle do politiky ostatních nevměšuji, ale je zjevné, že mnoha lidem je naprosto zřejmé, že s ním (Trumpem) vůbec nesouhlasím. My si na Novém Zélandu myslíme, že náš parlament musí být zastupitelský. Musí reprezentovat Nový Zéland, musí odpovídat jeho kulturní paletě a etnickým rozdílům. Nikdy nelze soudit původ člověka a vyvozovat z toho jeho právo působit jako člen parlamentu," sdělila Ardernová v rozhovoru se stanicí Radio New Zealand.

Už v pondělí se proti Trumpovým výrokům vyjádřila britská premiérka Theresa Mayová a označila je za nepřijatelné. Kanadský premiér Justin Trudeau řekl, že takto se v Kanadě věci nedělají. "Kanaďan je Kanaďan je Kanaďan," řekl.

Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt řekl, že je Trumpovými tweety "naprosto zděšen". Huntův soupeř o křeslo předsedy vlády po Mayové Boris Johnson je toho názoru, že nelze používat takový jazyk a posílat lidi zpět tam, odkud přišli.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boj dobra se zlem? Muž ze CIA natvrdo promluvil o Afghánistánu

18.08.2019 22:00 Aktualizováno NÁZOR - Každý, kdo hledá v Afghánistánu jednoduchý příběh boje dobra se zlem nebo umírněných s…

Drama v Číně se rozrůstá. V Austrálii se poprali Číňané

17.08.2019 12:50 Policie v australském městě Melbourne vydala dnes varování poté, co zde v pátek večer vypukly menší…

Rakety USA v Asii. Bude válka? Expert nám prozradil, o co Američanům jde.…

17.08.2019 07:41 ROZHOVOR - Východní Asie je dalším místem, kde to v současnosti vře. Prodemokratičtí demonstranti…

V čem spočívá síla severokorejské armády? Historik poukázal na opomíjený…

17.08.2019 00:01 NÁZOR - Severní Korea pokračuje v raketových testech, které označuje za "vážné varování" Jižní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama