Povodně v jižní Asii strhávají domy i s lidmi. 270 mrtvých, desítky tisíc osob na útěku

Nejméně 270 lidí již zahynulo v důsledku záplav a sesuvů půdy, které v posledních dnech postihly Indii, Bangladéš, Nepál a Pákistán. Novou bilanci dnes zveřejnila agentura AFP s odvoláním na úřady v postižených zemích.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Při záplavách a v troskách domů na různých místech na severu Indie přišlo o život kolem stovky lidí. Nejhůře postižené jsou severovýchodní státy Bihár a Ásám, odkud pochází polovina obětí. Kvůli nepřízni počasí zde své domovy musely opustit desítky tisíc lidí.

"Celá oblast je zaplavená už dva týdny... Způsobené škody jsou obrovské. Týká se to i dobytka. Všechno je zničené," popsal situaci agentuře AFP obyvatel Ásámu.

Nejméně 14 lidí zemřelo v sutinách čtyřpatrové budovy, která se ve čtvrtek zhroutila v Bombaji. V pondělí se v kopcovité oblasti severoindického státu Himáčalpradéš po silných monzunových deštích zřítil tříposchoďový dům a pod jeho troskami zahynulo také 14 osob.

Poslední bilance z Bangladéše, kde je pod vodou třetina území, uvádí 59 mrtvých. Deset z nich zemřelo v obřích bangladéšských uprchlických táborech, kde žijí příslušníci muslimského etnika Rohingů prchající před pronásledováním v sousední Barmě.

zdroj: YouTube

"Několik posledních dní pršelo. Sesuvy půdy poškodily mnoho domů," říká jedna z uprchlic, která žije v táboře poblíž bangladéšského města Cox'́s Bázár. Přebývá zde kolem milionu Rohingů.

V Nepálu registrují už nejméně 83 obětí a z domova muselo odejít 17.000 rodin. Voda ale pomalu ustupuje a lidé se vrací do svých obydlí, napsala agentur AFP s odvoláním na místní ministerstvo vnitra.

Pákistánské úřady počet mrtvých vyčíslily na tři desítky. Sedm z nich bylo členy jedné rodiny a zahynuli, když se v jejich domě nedaleko Láhauru propadla střecha.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Novozélandská sopka dál představuje nebezpečí. Počet obětí stoupl na 8

11.12.2019 20:04 Aktualizováno Další dva lidé, kteří utrpěli těžká zranění při pondělní erupci sopky na novozélandském ostrůvku…

Teroristé zautočili u Bagrámu. Výbuch poničil domy a mešitu, 60 zraněných

11.12.2019 13:55 Aktualizováno Jednoho mrtvého a kolem 60 zraněných si vyžádal útok u nemocnice pro místní obyvatelstvo, budované…

Genocida Rohingů? Žaloba na Barmu je zavádějící, ohradila se Su Ťij

11.12.2019 13:49 Obžaloba z genocidy etnika Rohingů vznesená proti Barmě u Mezinárodního soudního dvora OSN podává …

Ubodal svého syna. Bývalý velvyslanec Japonska v ČR se u soudu přiznal

11.12.2019 11:56 Bývalý japonský velvyslanec v České republice Hideaki Kumazawa se dnes před soudem přiznal k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama