Povodně v jižní Asii strhávají domy i s lidmi. 270 mrtvých, desítky tisíc osob na útěku

Nejméně 270 lidí již zahynulo v důsledku záplav a sesuvů půdy, které v posledních dnech postihly Indii, Bangladéš, Nepál a Pákistán. Novou bilanci dnes zveřejnila agentura AFP s odvoláním na úřady v postižených zemích.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Při záplavách a v troskách domů na různých místech na severu Indie přišlo o život kolem stovky lidí. Nejhůře postižené jsou severovýchodní státy Bihár a Ásám, odkud pochází polovina obětí. Kvůli nepřízni počasí zde své domovy musely opustit desítky tisíc lidí.

"Celá oblast je zaplavená už dva týdny... Způsobené škody jsou obrovské. Týká se to i dobytka. Všechno je zničené," popsal situaci agentuře AFP obyvatel Ásámu.

Nejméně 14 lidí zemřelo v sutinách čtyřpatrové budovy, která se ve čtvrtek zhroutila v Bombaji. V pondělí se v kopcovité oblasti severoindického státu Himáčalpradéš po silných monzunových deštích zřítil tříposchoďový dům a pod jeho troskami zahynulo také 14 osob.

Poslední bilance z Bangladéše, kde je pod vodou třetina území, uvádí 59 mrtvých. Deset z nich zemřelo v obřích bangladéšských uprchlických táborech, kde žijí příslušníci muslimského etnika Rohingů prchající před pronásledováním v sousední Barmě.

zdroj: YouTube

"Několik posledních dní pršelo. Sesuvy půdy poškodily mnoho domů," říká jedna z uprchlic, která žije v táboře poblíž bangladéšského města Cox'́s Bázár. Přebývá zde kolem milionu Rohingů.

V Nepálu registrují už nejméně 83 obětí a z domova muselo odejít 17.000 rodin. Voda ale pomalu ustupuje a lidé se vrací do svých obydlí, napsala agentur AFP s odvoláním na místní ministerstvo vnitra.

Pákistánské úřady počet mrtvých vyčíslily na tři desítky. Sedm z nich bylo členy jedné rodiny a zahynuli, když se v jejich domě nedaleko Láhauru propadla střecha.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boj dobra se zlem? Muž ze CIA natvrdo promluvil o Afghánistánu

18.08.2019 22:00 Aktualizováno NÁZOR - Každý, kdo hledá v Afghánistánu jednoduchý příběh boje dobra se zlem nebo umírněných s…

Drama v Číně se rozrůstá. V Austrálii se poprali Číňané

17.08.2019 12:50 Policie v australském městě Melbourne vydala dnes varování poté, co zde v pátek večer vypukly menší…

Rakety USA v Asii. Bude válka? Expert nám prozradil, o co Američanům jde.…

17.08.2019 07:41 ROZHOVOR - Východní Asie je dalším místem, kde to v současnosti vře. Prodemokratičtí demonstranti…

V čem spočívá síla severokorejské armády? Historik poukázal na opomíjený…

17.08.2019 00:01 NÁZOR - Severní Korea pokračuje v raketových testech, které označuje za "vážné varování" Jižní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama