Dovolená ji zruinovala. Žena si chtěla udělat fotku, aby přežila, platila desetitisíce

Australské turistce se návštěva chrámové komplexu na Bali se zřejmě nevyplatila. Po napadaní agresivní opicí totiž musela zaplatil 8 000 australských dolarů (127 920 korun).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Bali
doporučujeme

Patrizia Accoglienzaová na Bali navštívila Ubud Sacred Monkey Forest, hinduistický chrámový komplex, který je domovem asi 750 makaků jávských. Accoglienzaová, profesionální fotografka, si fotila jednu z těchto opic, když ji druhá napadla.

„Fotografovala jsem opici, která byla asi dva metry od mě. Najednou na můj batoh vyskočila další velká opice a zezadu mě kousla do krku,“ uvedla turistka. Rychle opici odehnala. Ta vyskočila na blízkou římsu a „agresivně ukázala zuby.“

Accoglienzaová rychle zašla na pohotovost, kde dostala certifikát, potvrzující, že žádná z opic v parku nemá vzteklinu či jiné onemocnění. Turistka se však rozhodla nic neriskovat a požádala o všechny doporučené injekce. „Lepší být v bezpečí než litovat,“ uvedla.

„Zpanikařila jsem,“ přiznává fotografka. Na nejbližší zdravotní klinice jí řekli, že má nejzávažnější formu vystavění vzteklině, protože byla kousnuta na krku, v blízkosti mnoha nervů.

Léčba jí přišla draho. „Celý můj léčebný plán mě bude stát více než 8 000 australských dolarů (127 920 korun), ale zaplatila jsem to, protože nic není důležitější než vaše zdraví," řekla britskému deníku Sun fotografka, která nicméně kategoricky dodala, že žádné opičí rezervace už nenavštíví.

Dle mluvčího komplexu nejsou opice agresivní sami o sobě. Návštěvníci je však mohou vydráždit, když jim nabízejí jídlo. Zaměstnanci parku sebou nosí praky, které v případě napadení návštěvníka opicí na ní použijí, aby jí odehnali. Někteří politici na Bali žádají snížení počtu makavů kvůli jejich údajně stále agresivnějšímu jednání vůči lidem.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drama v Číně se rozrůstá. V Austrálii se poprali Číňané

17.08.2019 12:50 Policie v australském městě Melbourne vydala dnes varování poté, co zde v pátek večer vypukly menší…

Rakety USA v Asii. Bude válka? Expert nám prozradil, o co Američanům jde.…

17.08.2019 07:41 ROZHOVOR - Východní Asie je dalším místem, kde to v současnosti vře. Prodemokratičtí demonstranti…

V čem spočívá síla severokorejské armády? Historik poukázal na opomíjený…

17.08.2019 00:01 NÁZOR - Severní Korea pokračuje v raketových testech, které označuje za "vážné varování" Jižní…

Osud Kašmíru nejasný. Region je časovaná bomba, padl další voják

16.08.2019 14:20 Indičtí vojáci při pohraniční přestřelce v Kašmíru zabili dalšího pákistánského vojáka. Jde o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama