Policie zatkla tučňáka v restauraci. Za pár hodin se přišel pomstít

Majitel novozélandské suši restaurace v ní našel nečekaného návštěvníka. Tučňáka nejmenšího. Ačkoliv jej policie vyvedla, tučňák se po několika hodinách vrátil zpět i se svým kamarádem.

Tučňák zadržen
doporučujeme

Zaměstnanci podniku Sushi B ve Wellingtonu po pondělním otevřením obchodu si všimli, že si pod grilem udělal hnízdo tučňák nejmenší. Zřejmě jej přilákala vůně ryb a líbilo se mu teplo, které z grilu vycházelo.

Přivolaná police „nevrlého ptáka“ odvedla, napsal britský deník Metro. Dle novozélandského serveru Stuff však řidiči ve Wellingtonu zaznamenali, že tučňák opětovně překračuje silnici vedoucí do suši baru – a tentokrát má sebou i kamaráda.

Oba tučňáci se uvelebili v suši baru. Wellingtonská policie je odtud musela opětovně vyvést. „Pár tučňáků byl propuštěn po dočasném zadržení Wellingtonskou policií," uvedla policie na svém facebookovém profilu.

Tučňáci byli propuštění do Wellingtonského přístavu, kde se nachází jejich početná komunita asi 600 tučňáků. Podle místního odboru ochrany přírody (DOC) však se dá očekávat, že majitel opětovně zavolá, že je má zpátky. „Je to typická charakteristika tučňáků. Vždycky se vrací tam, kde hnízdí,“ řekl novozélandské stanici RNZ Mike Rumble, dobrovolník z DOC.

DOC varuje, že ačkoliv se zdají být tučňáci přítulní, mohou být agresivní a ostře kousat lidi, kteří se k nim přiblíží.

Tučňák nejmenší, typický svou malou výškou a modrým zbarvením, je považován za ohrožený druh. Nebezpeční jsou mu především psi.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína o rok prodloužila mandát hongkongským zákonodárcům

11.08.2020 16:27 Vrcholný orgán čínského parlamentu stálý výbor rozhodl, že o rok prodlouží hongkongským…

Covid-19: V Austrálii přibývá nakažených i obětí, Nový Zéland uzavře…

11.08.2020 15:27 Aktualizováno Austrálie dnes dorovnala rekordní denní přírůstek 19 úmrtí v souvislosti s covidem-19, který tamní…

V Íránu zatkli pět údajných špiónů, jeden prý verboval pro MI6

11.08.2020 12:53 Íránské úřady zadržely pět občanů země kvůli podezřením ze špionáže pro Izrael, Británii a Německo.…

Rouška nemusí jen chránit nás a ostatní. Japonci přišli s novou verzí,…

11.08.2020 10:20 V důsledku pandemie covid-19 se obličejové masky staly každodenní součástí našich životů. Tento…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama