Vláda v Hongkongu bude při protestech jednat rozhodně, varuje správkyně Lamová

Protesty, které probíhají v Hongkongu, dostaly město na "pokraj velmi nebezpečné situace", vláda ale bude jednat rozhodně při nastolení veřejného pořádku. Prohlásila to dnes správkyně Hongkongu Carrie Lamová.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Hongkong
doporučujeme

Protesty proti místní čínské správě, kterou demonstranti viní z omezování demokracie, trvají již několik týdnů. Další protivládní demonstrace jsou plánovány i na dnešek.

Jak uvedla Lamová na dnešní tiskové konferenci, násilnosti vyvolávají strach mezi místními obyvateli. Podle ní nyní nastal čas "odložit neshody stranou a spojit se".

Správkyně opět odmítla výzvy demonstrantů, aby odstoupila, uvedla agentura Reuters. Varovala rovněž, že protesty posouvají Hongkong na cestu, ze které nebude návratu, a mohou poškodit ekonomiku města.

Zatímco Carrie Lamová vystoupila se svým prohlášením, Hongkong zasáhla stávka, ke které demonstranti vyzvali. Neodjely mnohé autobusové a vlakové spoje, zrušeno bylo rovněž i přes 100 letů.

zdroj: YouTube

Protesty v Hongkongu trvají od začátku června. Lidé začali původně demonstrovat proti návrhu zákona o vydávání osob podezřelých ze spáchání trestného činu do pevninské Číny, jehož schvalování správkyně Hongkongu Carrie Lamová po protestech pozastavila. Demonstrace ale pokračují a jejich účastníci požadují demokratické reformy v této bývalé britské kolonii, která se v roce 1997 vrátila pod čínskou správu.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Katastrofa ve Fukušimě: Soud osvobodil tři manažery. Nemohli tušit, co…

19.09.2019 14:40 Aktualizováno Soud v Tokiu dnes zprostil viny tři bývalé vedoucí pracovníky společnosti TEPCO, provozovatele…

Nálet dronu v Afghánistánu dopadl tragicky. Místo teroristů IS zahynulo 30…

19.09.2019 12:08 Nejméně 30 civilistů zahynulo a 40 dalších utrpělo zranění při útoku bezpilotního letounu, který na…

Tálibán udeřil. Výbuch namířený na vojáky poničil nemocnici, řada mrtvých

19.09.2019 08:35 Nejméně 20 lidí dnes zemřelo při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním…

Panda v thajské zoo uhynula za nejasných okolností, Číňané se bouří

19.09.2019 08:22 Náhlá smrt pandy v thajské zoologické zahradě pobouřila Číňany, kteří požadují, aby do Thajska…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama