První Australanka využila zákon o eutanazii, její tělo ničila rakovina

Jednašedesátiletá Kerry Robertsonová jako první využila zákon povolující eutanazii těžce nemocných lidí v australském státě Viktorie. Stát zlegalizoval možnost dobrovolného odchodu ze světa za lékařské asistence před dvěma lety.

Přidejte svůj názor

lékaři
doporučujeme

Robertsonová je matka dvou dětí, trpěla rakovinou prsu, která se rozšířila na dalších částí těla, a kvůli nesnesitelným vedlejším účinkům se rozhodla ukončit terapii. Rakovinu jí diagnostikovali v roce 2010, zemřela v červenci, kdy jí lékaři podali smrtící přípravek po předepsané 26denní schvalovací lhůtě.

"Bylo to rychlé, byla připravena odejít. Tělesně velmi slábla a hrozně a dlouho trpěla," sdělila dcera Robertsonové Jacqui.

Stát Viktorie, který je druhý nejlidnatější v Austrálii, zákon povolující eutanazii přijal v roce 2017, v platnost vešel letos v červnu. Očekává se, že postupně ho přijmou i ostatní části Austrálie. Zákon mohou využít osoby starší 18 let, kterým podle lékařů nezbývá víc než půl roku života.

zdroj: YouTube

Eutanazii povolilo už v roce 1996 australské Severní území, ale federální parlament zákon následujícího roku zrušil. Doktor Philip Nitschke, který tehdy prosazoval povolení eutanazie, před zásahem federálního parlamentu pomohl odejít dobrovolně ze světa čtyřem lidem.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odpor k Číňanům graduje. V Kyrgyzstánu se demonstrovalo i na koních

17.02.2020 16:01 Více než 1000 lidí, včetně jezdců na koních, dnes v Kyrgyzstánu demonstrovalo proti výstavbě…

Koronavirus kosí pasažéry na výletní lodi. Probíhá rozsáhlá evakuace

17.02.2020 14:07 Aktualizováno Japonsko dnes potvrdilo nákazu novým typem koronaviru u dalších 99 lidí na výletní lodi Diamond…

KLDR převezla svět? Z Washingtonu zní varování před novým přístupem…

17.02.2020 12:00 NÁZOR - Využívání internetu v Severní Koreji za uplynulé tři roky skokově vzrostlo o tři sta…

Covid-19 zabil už 1770 lidí, úřady zavádí další tvrdá opatření

17.02.2020 07:15 Pevninská Čína za neděli hlásí 105 nových úmrtí na nákazu smrtícím koronavirem, počet obětí nemoci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama