Protesty zachvátily celý Hongkong. Jedna z demonstrací přerostla v násilnosti

Policie v Hongkongu použila slzný plyn proti asi tisícovce demonstrantů, kteří zablokovali jednu z křižovatek ve městě. Informovala o tom agentura AP. Aktivisté pokračovali v protivládních protestech po celém městě, včetně mezinárodního letiště.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Čínská policie, ilustrační fotografie. Autor: Hamedog
doporučujeme

Už v pátek se na letišti na pokojné demonstraci shromáždilo asi 1000 protestujících, žádný z protestů však leteckou dopravu nenarušil.

Stovky aktivistů dnes zamířily do příletové haly, někteří seděli na zemi a vytvářeli transparenty na demonstraci, jiní jen zdravili cestující, uvedla agentura Reuters.

zdroj: YouTube

Další dva protesty se odehrály ráno místního času. Menší skupiny starších obyvatel Hongkongu a jejich rodin se zúčastnily pochodu nedaleko obchodní čtvrti. Oba protesty byly pokojné.

Asi 1000 demonstrantů se pak shromáždilo ve čtvrti Tai Po na severu města. Jedna z protestujících, asi 60letá žena, uvedla, že se rozhodla pochodu zúčastnit na protest proti násilí, které policie používá proti demonstrantům. Tamní pochod neměl povolení a policisté vyzývali přítomné, aby se rozešli, jinak použijí sílu.

Skupinky demonstrantů se následně rozprchly do okolních ulic a v jedné z nich začaly budovat barikády. Pak proti nim policisté použili slzný plyn.

Bývalá britská kolonie Hongkong, která se v roce 1997 vrátila pod čínskou správu, čelí největší politické krizi za desítky let. To, co začalo jako protest proti zákonu o vydávání trestně stíhaných do pevninské Číny, postupně přerostlo v požadavek na větší demokratičnost politického systému a na odstoupení správkyně Hongkongu Carrie Lamové. Mezi požadavky se objevuje také omezení vstupu turistů z pevninské Číny do Hongkongu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drsný vzkaz do USA. Čína zuří kvůli schůzce Pelosiové s hongkongskými…

19.09.2019 17:10 Čínské ministerstvo zahraničí dnes kritizovalo šéfku americké Sněmovny reprezentantů Nancy…

Katastrofa ve Fukušimě: Soud osvobodil tři manažery. Nemohli tušit, co…

19.09.2019 14:40 Aktualizováno Soud v Tokiu dnes zprostil viny tři bývalé vedoucí pracovníky společnosti TEPCO, provozovatele…

Nálet dronu v Afghánistánu dopadl tragicky. Místo teroristů IS zahynulo 30…

19.09.2019 12:08 Nejméně 30 civilistů zahynulo a 40 dalších utrpělo zranění při útoku bezpilotního letounu, který na…

Tálibán udeřil. Výbuch namířený na vojáky poničil nemocnici, řada mrtvých

19.09.2019 08:35 Nejméně 20 lidí dnes zemřelo při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama