Počet obětí monzunových záplav roste, pod vodou jsou památky UNESCO

Záplavy a sesuvy půdy způsobené monzunovými dešti si od čtvrtka v indických státech Kérala, Karnátaka a Maháráštra vyžádaly už 147 obětí, uvedly dnes tamní úřady. Povodeň vyvolaná monzunem zabíjí také na jihu Pákistánu.

Povodně, ilustrační fotografie
doporučujeme

V sobotu indické úřady registrovaly kolem 100 obětí, tragická bilance narostla zejména v jižních svazových státech Kérala a Karnátaka. V tom prvním dnes úřady potvrdily 57 mrtvých, zatímco 165.000 místních obyvatel už se ze svých domovů přesunulo do krizových táborů. V Karnátace podle informací Reuters zahynulo v incidentech souvisejících s deštěm už 60 lidí, v centrech pro evakuované je kolem 227.000 obyvatel.

Záplavy a sesuvy půdy sužují jih Indie od čtvrtka. Na řadě míst státu Kérala byla přerušena železniční doprava, provoz se v pátek zastavil na hlavním kéralském letišti v pobřežním městě Kóčin a některá obydlí podle zdejší vlády zůstávají pod několikametrovou vrstvou bahna. Záplavy zasáhly také obec Hampi v sousední Karnátace, kde se nachází památky zařazené na seznam světového dědictví UNESCO.

zdroj: YouTube

Monzunové deště si v posledních dnech vyžádaly desítky obětí také v západoindických státech Gudžarát a Maháráštra. Podle agentury AP hlásí záplavy také jih Pákistánu, pod vodou zůstala část největšího pákistánského města Karáčí. V souvislosti se silným deštěm a povodní už zde zahynulo 17 osob.

Monzunové deště na jihu Asie trvají zhruba od června do září a každoročně je provází živelní pohromy. Už minulý měsíc zemřelo podle AP celkem 160 lidí v severovýchodní Indii, Nepálu a Bangladéši.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Bombaji se zřítila několikapatrová budova, v troskách jsou lidé

16.07.2020 17:09 Několik lidí zůstalo zřejmě uvězněno pod troskami pětipodlažní budovy, která se dnes zřítila v…

Indie se potýká s koronavirem i záplavami, přes milion lidí muselo opustit…

16.07.2020 16:16 Aktualizováno Povodně přicházející každoročně s monzunovými dešti zaplavily rozsáhlé oblasti hustě obydlené…

V Japonsku opět stoupá počet nakažených koronavirem, rekord hlásí Tokio

16.07.2020 14:40 Japonsko potvrdilo 517 nových případů koronaviru, což je nejvíce od 18. dubna, informovala dnes s…

V Číně se po půl roce opět otevřou kina, ovšem s omezeními

16.07.2020 13:51 V Číně se v pondělí budou moci otevřít kina, která musela být uplynulého půl roku zavřená kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama