Počet obětí monzunových záplav roste, pod vodou jsou památky UNESCO

Záplavy a sesuvy půdy způsobené monzunovými dešti si od čtvrtka v indických státech Kérala, Karnátaka a Maháráštra vyžádaly už 147 obětí, uvedly dnes tamní úřady. Povodeň vyvolaná monzunem zabíjí také na jihu Pákistánu.

Přidejte svůj názor

Povodně, ilustrační fotografie
doporučujeme

V sobotu indické úřady registrovaly kolem 100 obětí, tragická bilance narostla zejména v jižních svazových státech Kérala a Karnátaka. V tom prvním dnes úřady potvrdily 57 mrtvých, zatímco 165.000 místních obyvatel už se ze svých domovů přesunulo do krizových táborů. V Karnátace podle informací Reuters zahynulo v incidentech souvisejících s deštěm už 60 lidí, v centrech pro evakuované je kolem 227.000 obyvatel.

Záplavy a sesuvy půdy sužují jih Indie od čtvrtka. Na řadě míst státu Kérala byla přerušena železniční doprava, provoz se v pátek zastavil na hlavním kéralském letišti v pobřežním městě Kóčin a některá obydlí podle zdejší vlády zůstávají pod několikametrovou vrstvou bahna. Záplavy zasáhly také obec Hampi v sousední Karnátace, kde se nachází památky zařazené na seznam světového dědictví UNESCO.

zdroj: YouTube

Monzunové deště si v posledních dnech vyžádaly desítky obětí také v západoindických státech Gudžarát a Maháráštra. Podle agentury AP hlásí záplavy také jih Pákistánu, pod vodou zůstala část největšího pákistánského města Karáčí. V souvislosti se silným deštěm a povodní už zde zahynulo 17 osob.

Monzunové deště na jihu Asie trvají zhruba od června do září a každoročně je provází živelní pohromy. Už minulý měsíc zemřelo podle AP celkem 160 lidí v severovýchodní Indii, Nepálu a Bangladéši.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hongkong opět ochromily protesty, policie rozmístila vodní děla u vládní…

12.11.2019 17:46 Aktualizováno Desítky místních i mezinárodních škol v Hongkongu dnes odvolaly vyučování v obavách o bezpečnost…

V Bangladéši se v plné rychlosti srazily vlaky, mnoho mrtvých a zraněných

12.11.2019 12:34 Na východě Bangladéše se v noci na dnešek čelně srazily dva vlaky. Nejméně 16 lidí při nehodě…

Hrozivý útok: Muž polil žíravinou děti a učitele ve školce, přes 50…

12.11.2019 11:21 Více než 50 lidí, převážně dětí, dnes zranil muž, který ve školce na jihozápadě Číny zaútočil…

Tálibánci za profesory. V Afghánistánu se schyluje k zásadní výměně vězňů

12.11.2019 10:29 Afghánská vláda propustí z vězení dva vysoké představitele povstaleckého hnutí Tálibán a jednoho z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama