Vražda v malajsijské džungli? Našlo se nahé tělo pohřešované dívky (†15) z Británie

V džungli poblíž malajsijského turistického resortu dnes bylo nalezeno nahé tělo pohřešované 15leté dívky z Británie. Rodina při ohledání zemřelé potvrdila její totožnost. Nora Anne Quoirinová, která trpěla mentálním i fyzickým postižením, byla nezvěstná více než týden, informovala agentura Reuters.

Malajsie
doporučujeme

Malajsijští policisté podle ní prověřují možnost, že tragické zmizení mělo kriminální motiv.

Pátrací tým nalezl tělo bělošky vedle potoka asi 2,5 kilometru od ekologického resortu ve vnitrozemí jižní Malajsie, kde byla dívka 4. srpna naposledy spatřena. Ostatky byly vrtulníkem přepraveny do nemocnice k identifikaci a provedení pitvy. Její výsledky budou k dispozici ve středu.

Policie má za to, že mladá dívka vylezla z okna chaty v turistickém resortu, kde spolu s rodinou trávila dovolenou. Rodina po zmizení oznámila, že dívka není samostatná, sama by se nikam nezatoulala a že byla zřejmě unesena. Slíbila také odměnu 50.000 ringgitů (asi 275.000 Kč) tomu, kdo poskytne informace vedoucí k jejímu nalezení.

Do rozsáhlé pátrací akce se zapojilo až 350 lidí, včetně elitních jednotek s tepelnými detektory a policejními psy, dále dobrovolníci a dokonce i šamani. Přítomni byli i příslušníci policie z Irska, Francie a Británie.

Matka dívky byla Irka, otec Francouz, ale rodina žila více než 20 let v Londýně. Pozůstalým kondoloval irský premiér Leo Varadkar i francouzské ministerstvo zahraničí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový Zéland je už 100 dní bez nového případu koronaviru

09.08.2020 21:28 Nový Zéland dnes oznámil, že už 100 dní nezaznamenal žádný případ přenosu nemoci covid-19. První…

Afghánská Velká rada schválila propuštění 400 členů Tálibánu

09.08.2020 20:04 Aktualizováno Afghánská Velká rada (Lója džirga) dnes schválila propuštění 400 vězněných členů tvrdého jádra…

Nemocnici v Indii zachvátil požár, zemřelo 10 pacientů nakažených…

09.08.2020 18:47 Nejméně deset pacientů nakažených koronavirem dnes zahynulo při požáru, který vypukl v provizorní…

Ministr zdravotnictví USA přiletěl na Tchaj-wan, Čína návštěvu odsoudila

09.08.2020 16:34 Americký ministr zdravotnictví Alex Azar dnes přicestoval na návštěvu Tchaj-wanu. Vydal se tam jako…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama