Český skandál na Bali: Chováte se nechutně, zuří místní

Pár z České republiky, který se proslavil díky Instagramu, pobouřil veřejnost poté, co zveřejnil svou nechutnou „akci" se svěcenou vodou v starobylém posvátném chrámu na Bali. To, co udělali, si dokonce natočili na video a zveřejnili na internetu.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Bali
doporučujeme

Na údajně „nechutné“ chování Čechů Sabiny Doležalové a jejího přítele Zdeňka Slouky poukázal například server Fox News. Přestože čeští turisté tvrdili, že neměli tušení o tom, že dané místo je posvátné a později se omluvili, rozhněvali množství lidí, kteří jim nevěří, uvádí server.

Doležalová a Slouka zveřejnili 9. srpna drzé video, které si vidělo více než 85 000 uživatelů. Vzniklo v chrámu Beji v Sacred Monkey Forest Sanctuary v vesničce Ubud na Bali. Český pár se chichotal u fontány, zatímco je třetí osoba natáčela. Sabina Doležalová si pak nadzvedla sukni a její přítel Zdeněk ji zezadu dvakrát pokropil svěcenou vodou. Sabina vykřikla a trojice se zasmála. Tím video končí.

Pár po kritice video sice vymazal a své účty přepnul na soukromé, přesto se záběry internetem šíří dál. Doktorka Arya Wedakarna, která pracuje jako senátorka pro tento indonéský ostrov, druhý den sdílela jejich video na svém instagramu, kde si ho mohlo prohlédnout až 172 000 jejích followerů.

Senátorka v příspěvku obvinila pár ze „sexuálního obtěžování" v chrámu Beji. Sdílela ale také video, na kterém se Češi mezitím za svůj čin omluvili. „Je nám líto videa ze včerejška. Zneuctili jsme svatý chrám a posvátnou vodu. Vůbec jsme o tom nevěděli. Je nám líto toho, co se stalo,“ říká Slouka. Na videu přitom jasně mluví o tom, že jde o "svěcenou vodu". 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Admin baru saja menerima lsg video @sabina_dolezalova_ifbb dari bule yang viral yg diduga melecehkan Pura yg disebut sebut sebagai Pura di Kawasan Monkey Forest Ubud Gianyar. Senator AWK, telah menyampaikan pesan dan nasihat ke orang asing tersebut untuk membuat upacara Guru Piduka yang melibatkan pengempon pura dan warga adat dgn biaya ug dibebankan kepada mereka. Terkait masalah hukum hanya bisa diproses jika ada semeton Bali yg melaporkan ke aparat atau inisiatif dr pihak aparat untuk memproses hal ini. Senator AWK berencana akan memanggil dua Bule Tersebut segera. Demikian update berita ini 🙏 ( admin ) @jokowi @aryawedakarna #wedakarna #awkbali #baliberdaulat #dpdri #mprri #satyagrahabali #hindu #purabali

Příspěvek sdílený Shri Gusti Arya Wedakarna III (@aryawedakarna),

„O svatém chrámu a posvátné vodě ve vesnici Ubud jsme neměli tušení. Opravdu jsme nechtěli udělat nic špatného, je nám to opravdu líto a doufáme, že nám to odpustíte. Nyní se jen snažíme udělat vše pro to, abychom to napravili,“ dodala Doležalová. „Je nám to líto, ale jsme ateisté a je pro nás složité rozpoznat, které místo je svaté,“ tvrdili také Češi.

Ani omluva ale pohoršení místní neuklidnila. Čin českého páru na sociálních sítích hodnotí jako „nechutný“ a „urážlivý“. „Jako turisté byste měli vědět o místní kultuře, náboženství a o tom, co můžete a nemůžete dělat ještě předtím, než danou zemi navštívíte," uvedl jeden diskutujících na Instagramu.

„Vůbec to není směšné, je to zahanbující a slečna nemá žádnou hrdost. Omlouvám se všem na Bali. My, turisté z České republiky, nejsme všichni stejní,“ omlouval se za jejich chování diskutující z Česka.

Sabina Doležalová údajně po incidentu finančně přispěla vesnici, aby vyjádřila svou lítost. „Vesnici poskytli dobrovolný příspěvek. Ať jde o jakoukoli částku, Sabina a její přítel ji darovali čistě dobrovolně,“ uvedl podle Yahoo Daniel Šimkovič, který působí jako manažer Doležalové.

Loading...
Vstupte do diskuze (37)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA a KLDR obnoví jednání o denuklearizaci? Ledy se hnuly, naznačil poradce

22.08.2019 17:22 Spojené státy a Severní Korea brzy obnoví jednání o denuklearizaci, která stagnují od únorového…

Ambasáda v Singapuru vyjde Česko draze, fungovat má od ledna 2020

22.08.2019 15:39 Čeští diplomaté na novém velvyslanectví v Singapuru by měli začít pracovat od ledna roku 2020.…

Pomsta Číny? Pracovník britského konzulátu byl zatčen kvůli prostituci

22.08.2019 13:51 Důvodem zatčení zaměstnance britského konzulátu v Hongkongu před bezmála 14 dny bylo jeho údajné…

Peking a Londýn na ostří nože. Čína zadržela zaměstnance britského…

21.08.2019 12:17 Čínský zaměstnanec pracující pro britský konzulát v Hongkongu byl zadržen v čínském pohraničním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama