Český skandál na Bali: Chováte se nechutně, zuří místní

Pár z České republiky, který se proslavil díky Instagramu, pobouřil veřejnost poté, co zveřejnil svou nechutnou „akci" se svěcenou vodou v starobylém posvátném chrámu na Bali. To, co udělali, si dokonce natočili na video a zveřejnili na internetu.

Bali

Na údajně „nechutné“ chování Čechů Sabiny Doležalové a jejího přítele Zdeňka Slouky poukázal například server Fox News. Přestože čeští turisté tvrdili, že neměli tušení o tom, že dané místo je posvátné a později se omluvili, rozhněvali množství lidí, kteří jim nevěří, uvádí server.

Doležalová a Slouka zveřejnili 9. srpna drzé video, které si vidělo více než 85 000 uživatelů. Vzniklo v chrámu Beji v Sacred Monkey Forest Sanctuary v vesničce Ubud na Bali. Český pár se chichotal u fontány, zatímco je třetí osoba natáčela. Sabina Doležalová si pak nadzvedla sukni a její přítel Zdeněk ji zezadu dvakrát pokropil svěcenou vodou. Sabina vykřikla a trojice se zasmála. Tím video končí.

Pár po kritice video sice vymazal a své účty přepnul na soukromé, přesto se záběry internetem šíří dál. Doktorka Arya Wedakarna, která pracuje jako senátorka pro tento indonéský ostrov, druhý den sdílela jejich video na svém instagramu, kde si ho mohlo prohlédnout až 172 000 jejích followerů.

Senátorka v příspěvku obvinila pár ze „sexuálního obtěžování" v chrámu Beji. Sdílela ale také video, na kterém se Češi mezitím za svůj čin omluvili. „Je nám líto videa ze včerejška. Zneuctili jsme svatý chrám a posvátnou vodu. Vůbec jsme o tom nevěděli. Je nám líto toho, co se stalo,“ říká Slouka. Na videu přitom jasně mluví o tom, že jde o "svěcenou vodu". 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Admin baru saja menerima lsg video @sabina_dolezalova_ifbb dari bule yang viral yg diduga melecehkan Pura yg disebut sebut sebagai Pura di Kawasan Monkey Forest Ubud Gianyar. Senator AWK, telah menyampaikan pesan dan nasihat ke orang asing tersebut untuk membuat upacara Guru Piduka yang melibatkan pengempon pura dan warga adat dgn biaya ug dibebankan kepada mereka. Terkait masalah hukum hanya bisa diproses jika ada semeton Bali yg melaporkan ke aparat atau inisiatif dr pihak aparat untuk memproses hal ini. Senator AWK berencana akan memanggil dua Bule Tersebut segera. Demikian update berita ini ? ( admin ) @jokowi @aryawedakarna #wedakarna #awkbali #baliberdaulat #dpdri #mprri #satyagrahabali #hindu #purabali

Příspěvek sdílený Shri Gusti Arya Wedakarna III (@aryawedakarna),

„O svatém chrámu a posvátné vodě ve vesnici Ubud jsme neměli tušení. Opravdu jsme nechtěli udělat nic špatného, je nám to opravdu líto a doufáme, že nám to odpustíte. Nyní se jen snažíme udělat vše pro to, abychom to napravili,“ dodala Doležalová. „Je nám to líto, ale jsme ateisté a je pro nás složité rozpoznat, které místo je svaté,“ tvrdili také Češi.

Ani omluva ale pohoršení místní neuklidnila. Čin českého páru na sociálních sítích hodnotí jako „nechutný“ a „urážlivý“. „Jako turisté byste měli vědět o místní kultuře, náboženství a o tom, co můžete a nemůžete dělat ještě předtím, než danou zemi navštívíte," uvedl jeden diskutujících na Instagramu.

„Vůbec to není směšné, je to zahanbující a slečna nemá žádnou hrdost. Omlouvám se všem na Bali. My, turisté z České republiky, nejsme všichni stejní,“ omlouval se za jejich chování diskutující z Česka.

Sabina Doležalová údajně po incidentu finančně přispěla vesnici, aby vyjádřila svou lítost. „Vesnici poskytli dobrovolný příspěvek. Ať jde o jakoukoli částku, Sabina a její přítel ji darovali čistě dobrovolně,“ uvedl podle Yahoo Daniel Šimkovič, který působí jako manažer Doležalové.

V Indii si monzuny vyžádaly dalších 11 obětí, celkem je mrtvých již přes…

31.07.2021 21:32 Dalších 11 lidí zahynulo v Indii v důsledku záplav a sesuvů půdy, čímž bilance monzunových dešťů…

Olympijské Japonsko oznámilo rekordní přírůstek případů koronaviru

31.07.2021 14:14 Japonsko dnes oznámilo dosud nejvyšší denní přírůstek nakažených koronavirem od vypuknutí pandemie …

Thajsko a Malajsie evidují rekordní počty nakažených koronavirem

31.07.2021 13:58 Thajsko a Malajsie dnes oznámily nejvyšší denní přírůstky infekcí koronavirem od začátku pandemie.…

Policisté uzavřeli centrum Sydney, chtějí zabránit demonstraci proti…

31.07.2021 11:27 Nejlidnatější australský stát Nový Jižní Wales dnes oznámil 210 případů lokální nákazy koronavirem…

Ruský Šachmat nedokáže účinně konkurovat americké F-35, tvrdí muž z…

30.07.2021 22:01 Aktualizováno NÁZOR - Nový ruský bojový letoun páté generace obtížně zjistitelný radarem, Suchoj Šachmat, je…

Japonsko, kde je olympiáda, opět hlásí přes 10.000 nakažených koronavirem…

30.07.2021 13:11 Japonsko hlásí 10.743 případů nákazy koronavirem za uplynulý den, svůj nejvyšší denní přírůstek od…

V Sydney budou na dodržování přísného lockdownu dohlížet stovky vojáků

30.07.2021 11:51 Asi 300 vojáků bude nasazeno do ulic australského Sydney, aby tam dohlíželi na dodržování omezení…

Japonské Tokio zaznamenalo rekordní počet nakažených covidem-19

29.07.2021 12:38 Aktualizováno Už třetí den po sobě zaznamenalo japonské Tokio, které nyní hostí letní olympijské hry, rekordní…

Barma naočkovala proti covidu stovky vězňů, zatímco stoupá počet nakažených

29.07.2021 09:16 Hlavní barmská věznice Insein v Rangúnu nechala naočkovat 600 vězňů proti covidu-19, zatímco se…

V Thajsku rekordně roste počet nakažených

29.07.2021 07:55 Rekordní počet nakažených za posledních 24 hodin zaznamenalo Thajsko. Celková bilance stoupla o 17…

Související:

Právě se děje