Japonsko devastuje bouře Krosa, její "oko" je nezvykle velké. Jeden mrtvý, 34 zraněných

Japonsko dnes zasáhla tropická bouře Krosa, která si vyžádala nejméně jednu oběť a zranila 34 lidí. Úřady kvůli silnému větru a prudkým dešťům varovaly před záplavami a sesuvy půdy a doporučily dobrovolnou evakuaci asi 550.000 lidí, kteří se nacházeli v postižené oblasti.

Přidejte svůj názor

Hurikán
doporučujeme

Silná tropická bouře se dnes pomalu pohybovala přes jihozápadní pobřeží Japonska. Vítr, který ji doprovázel, dosahoval rychlosti až 160 kilometrů za hodinu.

Bouře způsobila značný chaos v dopravě. Přišla totiž v době, kdy se tisíce lidí vracejí do velkých měst po oslavách japonského buddhistického svátku Obon. Zrušeno muselo být více než 600 vnitrostátních letů a omezena byla železniční doprava. Zrušen byl i provoz rychlovlaku spojujícího města Ósaka a Kokura na západě Japonska. Bez elektřiny se ocitlo více než 2500 domů.

Krosa je již třetí tropickou bouří, která za poslední týdny zasáhla japonské pobřeží. V červenci to byl ještě tajfun Nari a na začátku srpna tajfun Francisco. Silná tropická bouře je na stupnici o jeden stupeň níže než tajfun.

Japonská agentura pro boj s požáry a mimořádnými situacemi informovala o skupině 18 lidí včetně dětí, která během grilování uvázla v jedné z oblastí, kde velmi rychle vystoupala hladina řeky. Skupinu se nakonec podařilo evakuovat do vyšších míst.

Krosa v posledních dnech zeslábla z tajfunu na silnou a stále nebezpečnou tropickou bouři. Střed bouře, takzvané oko, je nezvykle velký, což znamená, že déšť zasáhne rozsáhlé oblasti. Bouře se navíc pohybuje velmi pomalu - asi 20 kilometrů za hodinu - takže zasažené oblasti budou vystaveny intenzivním srážkám po delší dobu.

zdroj: YouTube

Záplavy a sesuvy půdy si loni v červenci na západě Japonska vyžádaly přes 200 obětí. Některé ze stejných oblastí mohou být zasažené i bouří Krosa. "Vzhledem k tomu, co se stalo loni, jsem sem dorazil opravdu brzy," řekl televizní stanici NHK postarší muž v evakuačním centru ve městě Kure. Loni přišel o dům a stále ještě žije v dočasném přístřeší. "Nechci si projít tím, čím minulý rok," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Schyluje se k vojenské a politické katastrofě? Ve Washingtonu bijí na…

24.08.2019 22:15 Aktualizováno NÁZOR - Američtí vyjednavači údajně spěchají s dokončením křehké mírové dohody s afghánským…

Tajfun Bailu udeřil na Tchaj-wan. Tisíce lidí bez elektřiny, zrušeny…

24.08.2019 13:27 Tchaj-wan dnes dopoledne SELČ zasáhl tajfun Bailu, kvůli kterému země zrušila stovky letů a…

Řež v Hongkongu: Demonstranti staví barikády a ničí "chytré" sloupy.…

24.08.2019 13:08 Aktualizováno Tisíce demonstrantů dnes během další vlny prodemokratických protestů vyšly do ulic Hongkongu, kde…

KLDR odpálila další rakety. Japonsko a Jižní Korea jsou v pozoru, Trump…

24.08.2019 08:43 Aktualizováno Severní Korea ze svého východního pobřeží dnes ráno vypálila do moře "dva neidentifikované…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama