Děsivá smrt v džungli. Co zabilo britskou dívku? Úřady zveřejnily nové informace

Patnáctiletá dívka z Británie, jejíž tělo bylo tento týden nalezeno v džungli poblíž malajsijského turistického resortu, zemřela v důsledku vnitřního krvácení způsobeného nejspíš hladověním a stresem. S odvoláním na malajsijské úřady o tom dnes informovala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Malajsie
doporučujeme

Nora Anne Quoirinová, která trpěla mentálním i fyzickým postižením, byla nezvěstná více než týden. Její pozůstatky byly objeveny v úterý a policie prověřovala, zda tragické zmizení nemá kriminální motiv. Při pitvě ale nebyly nalezeny žádné důkazy, že dívka byla znásilněna. Rovněž zatím nic nenasvědčuje tomu, že šlo o únos, dodala malajsijská policie.

Podle malajsijského policejního velitele byla dívka mrtvá dva nebo tři dny, když bylo její tělo objeveno. Pozůstatky byly vedle potoka, asi 2,5 kilometru od ekologického resortu ve vnitrozemí jižní Malajsie, kde byla dívka 4. srpna naposledy spatřena.

"Příčinou smrti bylo krvácení v horní části trávicího systému, kde nastala perforace u dvanácterníkového vředu... To mohlo být způsobeno déletrvajícím nedostatkem jídla a kvůli soustavnému stresu," upřesnila policie.

Soudní patologové, kteří pitvu prováděli, nalezli na dívčiných nohou malá škrábnutí. Vyloučili ale, že by to souviselo s její smrtí, uvedl policejní velitel. "Z těla Nory byly odebrány vzorky, které byly poslány k dalším testům," řekl. Doplnil, že rodina si tělo dívky může odvézt domů, jestliže bude chtít.

Policie má za to, že dívka vylezla z okna chaty v turistickém resortu, kde spolu s rodinou trávila dovolenou. Rodina po zmizení ale oznámila, že dívka není samostatná, sama by se nikam nezatoulala a že byla zřejmě unesena. Slíbila také odměnu 50.000 ringgitů (asi 275.000 Kč) tomu, kdo poskytne informace vedoucí k jejímu nalezení.

Do rozsáhlé pátrací akce se zapojilo až 350 lidí, včetně elitních jednotek s tepelnými detektory a policejními psy, dále dobrovolníci a dokonce i šamani. Přítomni byli i příslušníci policie z Irska, Francie a Británie. Matka dívky je Irka, otec Francouz, ale rodina žila více než 20 let v Londýně.

Rodina dívky ve středu poděkovala všem, kteří se podíleli na pátrání. "Nora zůstává stále v srdcích naší rodiny. Je tou nejskvělejší dívkou a my ji nepřestaneme milovat. Ta krutost, se kterou nám byla odňata, je nesnesitelná," uvedla rodina v prohlášení, které vydala nadace Lucie Blackmanové. Ta pomáhá rodinám Britů, kteří se v zahraničí ocitnou v problémech.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Schyluje se k vojenské a politické katastrofě? Ve Washingtonu bijí na…

24.08.2019 22:15 Aktualizováno NÁZOR - Američtí vyjednavači údajně spěchají s dokončením křehké mírové dohody s afghánským…

Tajfun Bailu udeřil na Tchaj-wan. Tisíce lidí bez elektřiny, zrušeny…

24.08.2019 13:27 Tchaj-wan dnes dopoledne SELČ zasáhl tajfun Bailu, kvůli kterému země zrušila stovky letů a…

Řež v Hongkongu: Demonstranti staví barikády a ničí "chytré" sloupy.…

24.08.2019 13:08 Aktualizováno Tisíce demonstrantů dnes během další vlny prodemokratických protestů vyšly do ulic Hongkongu, kde…

KLDR odpálila další rakety. Japonsko a Jižní Korea jsou v pozoru, Trump…

24.08.2019 08:43 Aktualizováno Severní Korea ze svého východního pobřeží dnes ráno vypálila do moře "dva neidentifikované…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama