Pomsta Číny? Pracovník britského konzulátu byl zatčen kvůli prostituci

Důvodem zatčení zaměstnance britského konzulátu v Hongkongu před bezmála 14 dny bylo jeho údajné zapojení do prostituce. S odvoláním na policii o tom dnes informoval čínský státní list Global Times. Británie, která již dříve kvůli zadržení vyjádřila "krajní znepokojení", si čínským úřadům stěžuje, že neměla možnost se zadrženým hovořit.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Prostituce, ilustrační foto
doporučujeme

Čínské ministerstvo zahraničí ve středu potvrdilo, že Simon Cheng byl zadržen na 15 dnů kvůli "porušení pravidel veřejné bezpečnosti". Podle dnešních informací Global Times za porušení zákona, který zapovídá provádění prostituce i využívání služeb prostitutek, může být Chengovi vyměřen trest deset až 15 dní vězení i peněžitá pokuta.

Cheng, který je čínským občanem a na konzulátu v Hongkongu zastává neupřesněnou funkci, se nevrátil do práce 9. srpna poté, co předchozí den odjel do čínského pohraničního města Šen-čen. O jeho zmizení minulý týden informovala jeho rodina.

zdroj: YouTube

Britské ministerstvo zahraničí dnes v prohlášení uvedlo, že čínské úřady "naléhavě žádá o další informace" o zaměstnanci svého konzulátu. Stěžuje si také, že konzulárním pracovníkům nebylo dovoleno hovořit s Chengem od jeho zatčení.

Podle pozorovatelů je pravděpodobné, že incident zhorší už tak dost napjaté vztahy mezi Pekingem a Londýnem. Už jedenáct týdnů zmítají protesty bývalou britskou kolonií, která se roku 1997 vrátila pod správu Číny. Odstartoval je nesouhlas se zákonem o vydávání trestně stíhaných do pevninské Číny, časem ale přerostly v požadavek na větší demokratičnost politického systému a odchod propekingské správkyně poloautonomního města Carrie Lamové.

Británie, USA a další země vyzvaly Čínu, aby respektovala zásadu "jedna země, dva systémy", na jejímž základě se Hongkong vrátil pod čínskou správu.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drsný vzkaz do USA. Čína zuří kvůli schůzce Pelosiové s hongkongskými…

19.09.2019 17:10 Čínské ministerstvo zahraničí dnes kritizovalo šéfku americké Sněmovny reprezentantů Nancy…

Katastrofa ve Fukušimě: Soud osvobodil tři manažery. Nemohli tušit, co…

19.09.2019 14:40 Aktualizováno Soud v Tokiu dnes zprostil viny tři bývalé vedoucí pracovníky společnosti TEPCO, provozovatele…

Nálet dronu v Afghánistánu dopadl tragicky. Místo teroristů IS zahynulo 30…

19.09.2019 12:08 Nejméně 30 civilistů zahynulo a 40 dalších utrpělo zranění při útoku bezpilotního letounu, který na…

Tálibán udeřil. Výbuch namířený na vojáky poničil nemocnici, řada mrtvých

19.09.2019 08:35 Nejméně 20 lidí dnes zemřelo při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama