USA a KLDR obnoví jednání o denuklearizaci? Ledy se hnuly, naznačil poradce

Spojené státy a Severní Korea brzy obnoví jednání o denuklearizaci, která stagnují od únorového summitu mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. S odvoláním na vysoce postaveného jihokorejského činitele o tom dnes informovala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Donald Trump a Kim Čong-un
doporučujeme

Jihokorejský zástupce poradce pro národní bezpečnost Kim Hjun-čong sdělil své optimistické stanovisko po setkání s americkým zvláštním zmocněncem pro KLDR Stevem Biegunem v Soulu.

"Můj dojem je, že Severní Korea a Spojené státy budou brzy pokračovat v dialogu a že to půjde dobře," sdělil v prohlášení pro média bez uvedení dalších podrobností.

Rozhovory s cílem odstranit severokorejský raketový a jaderný program jsou ve slepé uličce od druhého summitu mezi Trumpem a Kimem, jenž se konal v únoru ve Vietnamu. Oba státníci se setkali také v červnu na mezikorejské hranici, kde se domluvili, že obnoví jednání na pracovní úrovni.

Od té doby však KLDR vypálila několik střel středního doletu, což mělo být varování před americko-jihokorejskými vojenskými manévry i nákupem amerických zbraní.

Mluvčí severokorejského ministerstva zahraničí dnes kritizoval chystaný jihokorejský nákup amerických neviditelných stíhaček F-35 s tím, že KLDR nemá zájem o dialog, který bude "doprovázen vojenskými hrozbami". Biegun podle Kim Hjun-čonga vyjádřil vděčnost za zdrženlivou reakci Jižní Koreje na severokorejskou kritiku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus má v Austrálii pozoruhodně málo obětí. Čím to je?

09.04.2020 18:50 V Austrálii zemřelo na onemocnění COVID-19 51 lidí. Z celkového počtu 6 108 potvrzených případů…

Čína má dalších 63 nakažených koronavirem, problém jsou "tiší přenašeči"

09.04.2020 13:57 Aktualizováno V Číně za středu přibylo 63 nových případů nákazy koronavirem. Informovaly o tom dnes místní…

Čínské město na ruských hranicích je novým ohniskem koronaviru. Jsem…

09.04.2020 13:31 Zatímco město Wu-chan, původní ohnisko epidemie koronaviru v Číně, se ve středu po více než dvou…

Japonská prefektura Aiči vyhlásí stav nouze, opatření se dotkne i…

09.04.2020 09:00 Guvernér prefektury Aiči ve středním Japonsku dnes informoval, že od pátku v tomto regionu, kde…

Související:

Právě se děje

Další zprávy