Syrská armáda popravuje obyvatele Homsu

Ženeva - Úřad Vysoké komisařky OSN pro lidská práva obdržel nepotvrzené informace, že syrští vojáci popravili 17 obyvatel homské čtvrti Baba Amr. OSN vyzvala armádu, aby dodržovala mezinárodní právo, napsala v pátek agentura AFP.

ilustrační fotografie
doporučujeme

Homs bylo centrum povstání proti režimu prezident Bašára Asada na západě země. Armáda ho téměř měsíc ostřelovala. Ve čtvrtek se po dvou dnech bojů v ulicích rebelové ze čtvrti Baba Amr stáhli. Opoziční Syrská národní rada varovala před barbarskými represemi proti jejím obyvatelům.

"Jsme znepokojeni zprávami, které ze čtvrti Baba Amr v Homsu začaly přicházet poté, co ji včera (čtvrtek) obsadily syrské síly," řekl Rupert Colville, mluvčí Vysoké komisařky OSN pro lidská práva Navi Pillayové. Zprávy o popravách ale nejsou dosud potvrzeny.

"Chtěli bychom upozornit úřady na jejich odpovědnost před mezinárodním právem," pokračoval Colville. "Je nezbytné, aby nedocházelo k žádným nezákonným odvetám, k žádným urychleným popravám, k žádnému mučení, k žádnému libovolnému zatýkání," dodal.

Sýrií už téměř rok zmítá povstání proti režimu autoritativního prezidenta Asada. OSN odhaduje, že počet obětí bojů přesáhl 7500. Jen v Hosmu za poslední týdny zemřely stovky lidí.

Témata: Sýrie
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vietnam odklízí spoušť po tajfunu Molave, už se blíží další silná bouře

30.10.2020 10:29 K Vietnamu, kde od středy zahynulo téměř 40 lidí v důsledku tajfunu Molave, se blíží další bouře.…

Referenda na Novém Zélandu: Eutanazie schválena, rekreační marihuana…

30.10.2020 07:30 Novozélanďané schválili v referendu legalizaci eutanazie, odmítli ale legalizovat marihuanu pro…

Tajfun Molave se prohnal Vietnamem. Nejméně 35 mrtvých, desítky lidí se…

29.10.2020 15:42 Aktualizováno Nejméně 35 lidí zahynulo a více než 50 se pohřešuje v důsledku tajfunu Molave, který v posledních…

Tchaj-wan si úspěšně poradil s covidem. Už 200 dní nemá žádný domácí…

29.10.2020 14:05 Tchaj-wan již 200 dní nezaznamenal žádný přenos koronaviru na svém území. Tchajwanské středisko pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama