Nové protesty: Dav se pokusil vypálit americkou ambasádu v Pákistánu

Islámábád - Vypadalo to, že protesty proti amatérskému americkému filmu zesměšňujícím proroka Mohameda utichají. Opak je pravdou. V pákistánské metropoli Islámábádu se dnes shromáždil rozzuřený dav demonstrantů před ambasádou Spojených států. Pákistánské úřady reagovaly nasazením ozbrojených složek, které protestující muslimy rozehnaly. Informuje server BBC.

Přidejte svůj názor

Film Nevinnost muslimů
doporučujeme

Pákistánská policie a armáda zatarasila přístupové cesty do dané lokality a následně mnohatisícový dav za použití slzného plynu zpacifikovala. Někteří demonstranti totiž bojovně vykřikovali, že nehodlají vyklidit prostor do doby, než se americké vyslanectví neocitne v plamenech.

Televizní záběry ukazují, že na místě panoval značný chaos a demonstranti pálili podobizny amerického prezidenta Baracka Obamy a házely na policisty chránící zastupitelský úřad nejrůznější předměty. Podle zpravodajů na místě se však dav po zásahu policie velmi rychle a poklidně rozešel.

Americké ministerstvo zahraničních věcí již před incidentem v souvislosti s protesty proti snímku "Nevinnost muslimů" varovalo své občany, aby se vyvarovali cestování do Pákistánu a těm, kteří se v zemi nachází důrazně doporučilo vyhnout se místům demonstrací. Pákistánská vláda totiž na zítřek vyhlásila státní svátek, údajně aby umožnila věřícím "pokojnou formou" protestovat proti urážkám proroka Mohameda.

Loading...
Témata: Pákistán
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet obětí erupce novozélandské sopky vzrostl, pět turistů je v kritickém…

15.12.2019 09:11 V nemocnici australského Sydney v sobotu zemřel muž zraněný při nedávné erupci sopky na…

Padne správkyně Hongkongu? Číně dochází trpělivost, varují analytici

14.12.2019 12:44 Správkyně Hongkongu Carrie Lamová dnes přijela na čtyřdenní oficiální návštěvu Číny. Je to její…

Riskantní mise na sopečný ostrov: Potápěči hledají těla obětí erupce

14.12.2019 11:07 Aktualizováno Policejní potápěči znovu začali prohledávat vody blízko novozélandského ostrova White Island, kde v…

Změna klimatu smete ostrovní státy? Obama pronesl alarmující projev

14.12.2019 10:52 Podle Baracka Obamy představují ostrovní národy a chudé pobřežní země morální apel na zbytek světa,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama