KLDR má problém. Nové sankce podpoří i Čína

Peking - Spojené státy a Čína se dohodly na nových sankcích, které uvalí na severokorejský komunistický režim. Chtějí ho tak potrestat za jeho nedávný test atomové bomby. Očekává se, že dosavadní sankce ještě dnes rozšíří Rada bezpečnosti OSN. Informuje server BBC.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un
doporučujeme

Zatím není známé, co bude zpřísnění sankcí vůči KLDR zahrnovat. Totalitní stát letos podnikl svůj v pořadí již třetí jaderný roznět. Oznámil přitom, že tentokrát odpálil rozměry mnohem menší bombu, což vzbuzuje obavy, že by Severokorejci mohli v brzké době vyvinout jadernou hlavici schopnou bojového nasazení.

Počínání režimu Kim Čong-una odsoudila i Čína, nejbližší spojenec a obchodní partner  KLDR. Peking se v minulosti zdráhal sankce podpořit, s odkazem na možnou další destabilizaci vnitřní situace svého chudého souseda. S posledními kroky Severní Koreje však Číně došla trpělivost. Po náročných rozhovorech se dohodla s Američany na zpřísnění sankcí. Nyní se čeká na stanovisko Ruska.

Severní Korea čelí řadě sankcí již dnes. Týkají se vybraných vládních představitelů režimu, omezují některé finanční operace a zakazují do země dodávat materiály, které by mohly být využity při stavbě raket či jaderných technologií.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama