SKANDÁL: Jižní Koreji hrozí válka, generálové hrají golf!

Soul - Napětí na Korejském poloostrově by se dalo krájet poté, co se k dnešnímu dni Severní Korea rozhodla vypovědět všechny dohody o neútočení s Jižní Koreou a přerušila také přímou telefonní linku mezi oběma zeměmi. Přesto jihokorejští vysocí vojenští představitelé strávili víkend na golfu!

Ilustrační foto
doporučujeme

Zprávu o tom, že bylo vojenské golfové hřiště v Soulu v sobotu i v neděli plné vysokých vojenských představitelů včetně několika generálů, otiskla řada novin. Jižní Korea se přitom v těchto dnech připravuje na možnou provokaci KLDR.

Komunistická KLDR navazuje na uzavření hraničního přechodu s Jižní Koreou a přerušení přímého telefonické spojení mezi vedením obou zemí z minulého týdne a ruší všechny smlouvy o neútočení s Jižní Koreou.

Platnosti dnes pozbývá smlouva o neútočení z roku 1991, která ustavila mírové řešení sporů a předcházení náhodným vojenským střetům. Pchjongjang také vypovídá dohodu o příměří z roku 1953, která ukončila tehdejší korejskou válku.

Severní Korea sice v propagandě slibuje likvidaci USA jadernou zbraní, ale vojenští experti tvrdí, že jde jen o planá slova. KLDR zatím nemá tak účinné zbraně. Reálnější jsou ale obavy z menšího konfliktu. KLDR má celou škálu raket a dalších zbraní schopných zasáhnout Jižní Koreu. 

Golf je v Jižní Koreji nesmírně populární. V roce 2007 stál místo vrchního velitele vojenského letectva, který si vyrazil na golfové hřiště v době, kdy země držela smutek za vojáka zabitého v Afghánistánu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sportovcům hrozí na olympiádě vyhoštění ze země, pokud poruší covidová…

15.06.2021 18:38 Zahraniční sportovce čekají na odložených olympijských a paralympijských hrách v Tokiu přísné…

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama