Brutální šaría: Soudci rozhodli o ukamenování vojáka! Co provedl?

Péšávar (Pákistán) - Obyvatelé města Paračinar na neklidném severozápadě Pákistánu ukamenovali v úterý vojáka pákistánské armády. Důvodem byl údajně jeho romantický vztah s místní ženou.

Ilustrační foto
doporučujeme

Příslušníci místního kmene prý předpokládaného hříšníka přivázali ke kapotě auta a zasypali ho sprškou kamenů. Incident se odehrál v Paračinaru, metropoli kmenového území Kurram. Tento region obývají převážně konzervativní paštunské kmeny.

Voják se prý do ženy zamiloval během svého dřívějšího nasazení v oblasti. Před třemi měsíci byl přeložen na jiné místo, ale před několika dny se vrátil, aby se se svou láskou setkal.

Místní obyvatelé údajně přistihli dvojici na schůzce. Vůdci místních kmenů se v pondělí sešli a rozhodli, že voják musí být popraven v souladu s islámským právem. O osudu ženy mají stařešinové rozhodnout později.

Poprava ukamenováním je způsob vykonání exekuce, kdy dav hází kameny na svázané oběti zabalené v dlouhém prostěradle často zahrabané v zemi. Oběť strašně trpí, není schopna se přilétajícím kamenům bránit. Jelikož vrhané kameny mívají takové rozměry, aby oběť hned neusmrtily nebo naopak jí moc neublížily, bývá smrt dlouhá a mimořádně krutá. 

Historie trestu ukamenování sahá hluboko do minulosti. V Bibli jsou zmínky o kamenování světců (Saulovo napravení). Můžeme se pokusit tyto činy omluvit tím, že se odehrály velice dávno. Nicméně v méně vyspělých zemích uplatňujících radikální islámské právo šaría se ukamenování praktikuje dodnes. Nejradikálnější země jsou Irán a Nigérie.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama