Po českých turistkách se slehla zem. Kontaktují únosci rovnou Českou republiku?

Islámábád - Pákistánské ministerstvo vnitra nemá dosud žádné informace o navázání kontaktu s únosci dvou českých turistek a případné žádosti o výkupné. Uvedl to dnes pákistánský server dnd.com. Stejně jsou na tom i české úřady.

Ministerstvo zahraničních věcí
doporučujeme

Nejmenované zdroje z pákistánského ministerstva vnitra, na které se server odvolává, ale zmínily možnost, že únosci by mohli navázali kontakt přímo s českými úřady. Připomínají v této souvislosti případ loňského únosu švýcarského páru, kdy se únosci spojili s rodinami zajaté dvojice a úřady ve Švýcarsku.

České úřady ale dosud nikdo kontaktoval, řekla dnes ČTK mluvčí českého ministerstva zahraničních věcí Johana Grohová. "Pokračuje se v pátrání, sbírají se informace, ale žádný zlom ve smyslu, že by únosci někoho kontaktovali, nebo se objevila nějaká stopa, zatím bohužel nenastal," uvedla mluvčí.

"Odjížděli jsme asi v půl čtvrté z íránsko-pákistánských hranic. A asi po dvou hodinách cesty nás zastavili. Mávali na autobus z půlkilometrové vzdálenosti, pět z nich mělo na sobě uniformu, dva byli v civilu," popsal Rádiu Svobodná Evropa okamžik zastavení autobusu únosci řidič Manu Chán.

Řidič si podle svých slov myslel, že se jedná o vojáky nebo policisty. Jeden z nich měl v ruce vysílačku a začali prohledávat autobus. Pak odebrali samopal stráži, která měla během cesty cizince chránit.

"Donutili všechny, tedy dvě Češky a stráž, vystoupit z autobusu. Češky seděly na předních sedadlech. Únosci s nimi mluvili anglicky. Průvodčí jim vyndal všechna zavazadla. Únosci je donutili nastoupit do jejich pick-upu. Celé se to odehrálo ve čtyřech, pěti minutách," řekl řidič Manu Chán.

Přátelé Antonie Chrástecké a Hany Humpálové na jejich podporu založili na Facebooku stránku s názvem Hanka a Tonča domů. Lidé tam 25letým dívkám vyjadřují podporu, doufají v brzké vyřešení případu a nabízejí svoji pomoc. V pátek začaly fungovat také webové stránky www.hankaatoncadomu.com.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Při nehodě autobusu vezoucího poutníky zemřelo v Pákistánu nejméně 20 lidí

11.06.2021 10:59 Při nehodě přeplněného autobusu vezoucího poutníky dnes na jihozápadě Pákistánu zemřelo nejméně 20…

V Indii za poslední den přibylo 91.702 infikovaných koronavirem a 3403…

11.06.2021 09:26 Indie oznámila 91.702 nových případů nákazy koronavirem za poslední den a 3403 úmrtí v souvislosti…

V Indii přibylo za den přes 6000 obětí koronaviru, je to rekordní bilance

10.06.2021 08:12 V Indii přibylo za poslední den 6148 obětí covidu-19, což je podle agentury Reuters nejvyšší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama