Tragédie v Indii: Autobus se zřítil z mostu, nejméně 37 mrtvých!

Bombaj - Nejméně 37 mrtvých si dnes vyžádala nehoda autobusu, který se v Indii zřítil z mostu do řeky, když nad ním řidič z neznámých příčin ztratil kontrolu. Dalších 15 lidí utrpělo zranění. Informovala o tom agentura AFP.

Ilustrační foto
doporučujeme

Nehoda se stala za úsvitu v indickém státě Maháráštra, asi 350 kilometrů jižně od Bombaje, kam autobus jel ze státu Góa. Vozidlo sjelo z mostu a spadlo do vyschlého řečiště řeky.

Indické silnice patří mezi nejnebezpečnější na světě a v roce 2011 na nich zahynulo asi 110.000 lidí.

Se stoupajícími příjmy a zrychlujícím se hospodářským růstem se prudce zvyšuje počet osobních i nákladních vozů na indických silnicích, které nejsou na takovýto příval připraveny. Slabá infrastruktura, nezkušení řidiči a absence základních bezpečnostních prvků u automobilů vedou k prudkému nárůstu nehodovosti.

Důsledkem tohoto vývoje nejsou pouze lidské oběti. Světová banka odhaduje, že silniční nehody stojí Indii každoročně zhruba tři procenta hrubého domácího produktu, jenž v loňském roce překročil bilion dolarů (17 bilionů korun). "Mluvíme tu o velmi vážném problému, který má rovněž obrovské ekonomické důsledky," řekl jeden z analytiků Světové banky.

Automobilové nehody by se do roku 2020 mohly podle prognózy Světové banky stát třetí nejčastější příčinou úmrtí v Indii. Předstihly by tak nemoci, jako jsou tuberkulóza či AIDS, píše server tyden.cz.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama