KLDR má nové ničivé zbraně, oznámil Kim Čong-un

Pchjongjang - Severokorejský vůdce Kim Čong-un se osobně účastnil dnešního nácviku útoku bezpilotních letounů KLDR. Cílem bylo nacvičit případný nálet na cíle v Jižní Koreji. Severokorejská armáda rovněž demonstrovala svou schopnost sestřelit nepřátelské řízené střely. Informuje agentura Reuters.

Nácviku útoku bezpilotních strojů přihlížel i Kim Čong-un
doporučujeme

Severokorejské vojenské cvičení je přímou odpovědí na probíhající jihokorejsko-americké manévry. Komunistický režim je považuje za akt nepřátelství. Doposud nebylo známo, že by KLDR bezpilotními letouny disponovala. Jihokorejská média v této souvislosti dříve spekulovala, že se severnímu sousedovi podařilo získat ze Sýrie americké zastaralé stroje ze 70. let, které sloužily jako cvičné terče. Severokorejci je prý přestavěli na útočnou zbraň.

Podle prohlášení Kim Čong-una dnešní test proběhl uspokojivě. Bezpilotní letouny údajně prokázaly svou schopnost přesně udeřit na vybrané cíle v Jižní Koreji. Komunistický vůdce rovněž pozitivně hodnotil simulaci zničení americké křižující rakety Tomahawk. Otázkou zůstává, nakolik jsou Kimova slova relevantní. S největší pravděpodobností jde o součást extrémní rétoriky, kterou stalinistický režim poslední dobou užívá.

Severokorejská tisková agentura také oznámila, že Kim vydal pokyn v případě napadení země neprodleně zaútočit na americké základny v Pacifiku. Na to však nemá potřebné prostředky. Obecně se předpokládá, že ojedinělé rakety KLDR by mohly zasáhnout japonský ostrov Guam, kde se nachází americká vojska.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prokuratura žádá ICC o vyšetřování filipínské války proti drogám. Duterte…

16.06.2021 14:07 Filipínský prezident Rodrigo Duterte nikdy nebude spolupracovat s případným vyšetřováním…

Čína přiznala problém v jaderné elektrárně. Radiace je prý v normě

16.06.2021 12:08 Čína dnes potvrdila poškození palivových tyčí v jaderné elektrárně Tchaj-šan na jihovýchodě země.…

Na olympiádě v Tokiu by mohli být v hledišti diváci

16.06.2021 10:36 Při olympijských soutěžích v Tokiu by mohlo být v hledišti až 10.000 diváků. Japonská vládní…

V Indii přibylo 62.224 nákaz koronavirem, v Brazílii 80.609

16.06.2021 08:22 V Indii pokračuje pokles denních počtů koronavirových infekcí; za posledních 24 hodin jich v této…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama