Had naložený tři měsíce v alkoholu se probral a zaútočil

Harbin (Čína) – Jedovatý had, který byl tři měsíce naložen v láhvi s alkoholem, nečekaně ožil a uštkl ženu, píše server mirror.co.uk. Prapodivná, leč údajně možná událost se stala v severočínském městě Harbin.

Ilustrační foto
doporučujeme

Nemocná žena se doma snažila rychle splašit tzv. hadí víno. Tento lektvar je v Asii velmi populární. Lidé zde věří, že had má zázračnou moc uzdravovat. Proto hady dávají do sklenic, které naplní alkoholem. Ten se pak jako všelék pije.

Žena, která trpěla bolestmi, zjistila, že láhev s hadem je vyschlá, a tak se do ní snažila dolít alkohol. Vtom se jedovatá zmije začala vrtět, vyklouzla ven a zaťala své jedové zuby ženě do prstu. Rodina nešťastnici okamžitě odvezla do nemocnice. Později novinářům řekla: „Než na mě mohlo začít působit hadí víno, skončila jsem s uštknutím v nemocnici."

Ačkoli se může zdát, že je taková věc naprosto nemožná, nejde až o takový nesmysl. Hadi totiž dokážou hibernovat a v tomto stavu se jim zpomalí životní pochody. Had tedy může přežít, protože sklenice s hadím vínem nejsou vzduchotěsné.

Existují dvě varianty hadího vína.
1. máčená - velký jedovatý had se umístí do nádoby s alkoholem a nechá se tam luhovat několik měsíců. K němu se mohou přidat menší plazi a byliny. Hotový nápoj se pak pije jako posilující lék z malých pohárků.
2. míchaná - tělní tekutiny hada jsou smíchány s vínem a okamžitě podávány. Had se podélně rozřízne a jeho krev kane do nádoby s vínem. Podobně se to provádí i se žlučí.

Hadi jsou již dlouho považováni za následovníky tradiční čínské medicíny. Výtažky z nich mají dodávat vitalitu a zdraví. Nápoj z hada se poprvé objevil v Číně v období západní dynastie Zhou (771 př.nl.) a léčivé využití hadů se našlo i v lékařské příručce "Shen nong ben cao jing". Dnes jej lze nalézt v mnoha oblastech jihovýchodní Asie a v jižní Číně.

A jaké nemoci toto víno léčí? Prý dokáže léčit vše od dalekozrakosti až po vypadávání vlasů. Zlepšuje prý zdraví a mužskou potenci. Obdobné nápoje se vyrábí i z gekonů a mořských koníků. Odvážlivci k němu přikusují i kousky hadího masa nebo popíjejí hadí žluč a vychutnávají si oční bělmo, píše server asianstyle.cz.

Témata: uštknutí | Zvířata
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vím, co chceš pít: Čínské chytré město zapojí umělou inteligenci

04.12.2020 08:33 Od židlí, které se po schůzce samy dají na správné místo, přes roboty servírující kávu až po…

Přes 1600 Rohingů zamířilo k odlehlému bangladéšskému ostrovu, ten často…

04.12.2020 08:12 Z bangladéšského přístavního města Čitágáon dnes na ostrov Thengar Čár vyrazilo více než 1600…

Šéf tajných služeb USA: Čína je největší hrozba pro svobodu

04.12.2020 07:39 Čína představuje největší hrozbu pro demokracii a svobodu ve světě od druhé světové války. Podle…

USA zpřísňují vízový režim pro členy čínské komunistické strany

03.12.2020 14:10 Aktualizováno Spojené státy s okamžitou účinností omezily platnost cestovních víz pro členy čínské komunistické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama