Austrálie je pobouřena. Na pasece byly nalezeny desítky mrtvých koalů

Australští ochránci zvířat našli v nedávno pokácené části plantáže ve státě Victoria na jihovýchodě země desítky raněných a mrtvých koalů. Informaci přinesl australský zpravodajský server news.com.au. Zpráva vyvolala v Austrálii pobouření, protože populace koalů byla silně zasažena letošními zvlášť ničivými požáry. Incident nyní vyšetřuje australská vláda.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Koala medvídkovitý
doporučujeme

Organizace na ochranu zvířat Animals Australia nalezla v pátek u města Portland pokácenou plantáž stromů blahovičníků, jejichž listy jsou pro koaly jedinou potravou. Na zemi a pod pokácenými kmeny se však nacházely desítky mrtvých či vážně raněných koalů i jejich mláďat.

Podle ministerstva životního prostředí státu Viktorie zemřelo již nejméně 40 koalů a další desítky raněných zvířat pracovníci převezli do záchranných stanic. Počet mrtvých a raněných živočichů však zřejmě poroste: "Je tu asi deset kilometrů dlouhý pás ležících kmenů, který ještě musíme prohledat," prohlásila dnes činitelka ministerstva.

Podle australských zákonů musí těžařské společnosti zaměstnávat pracovníky, kteří se před kácením stromů ujistí, že na nich nejsou koalové či jiná zvířata. Po kácení pak musí těmto populárním vačnatcům zajistit vhodné životní podmínky na jiném místě.

Šéf australské lesnické asociace uvedl, že když organizace na místních stromech koaly loni nalezla, předala dotčené pozemky soukromému vlastníkovi. Prohlásil také, že za masakrem nestojí nikdo, kdo je členem asociace. "Tohle nemá nic společného s lesnictvím... Je to strašná věc, co se stalo. Jsme zděšení," dodal s tím, že asociace zahájila vlastní vyšetřování incidentu.

Záběry a fotografie mrtvých koalů se začaly rychle šířit na australských sociálních sítí a u mnohých uživatelů vzbudily rozhořčení. "Tohle je vražda," napsal jeden z uživatelů. "Austrálie by se za toto měla stydět," pronesla v emotivním videu na facebooku jedna z ochránkyň, jež na místo dorazila jako první.

Australská divoce žijící zvířata byla letos výrazně zasažena rozsáhlými požáry, které kontinent sužují již několik měsíců. Podle agentury Reuters při nich zemřela až miliarda živočichů. Zvlášť utrpěla právě populace koalů, kteří nejsou schopni před plameny utéct. Podle odhadů australských ochranářů žije v Austrálii již méně než 100.000 těchto zvířat, jejich počet však může být ve skutečnosti i dvakrát nižší.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Epidemie Covid-19 v Číně polevuje, situace se zhoršuje v Jižní Koreji

22.02.2020 07:44 Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku…

Sestry ve věku 98 a 101 roků se setkaly po 47 letech

22.02.2020 07:20 Kambodžské sestry, kterým nyní je 98 a 101 roků, se setkaly poprvé po 47 letech, kdy si obě myslely…

Počet nakažených koronavirem Covid-19 stoupá i mimo epicentrum

21.02.2020 21:25 Novým typem koronaviru se nakazily stovky vězňů v čínských věznicích, 100 nových případů dnes…

Povodňová vlna smetla školní výlet na Jávě, zahynulo šest studentů

21.02.2020 16:46 Nejméně šest mrtvých studentů a pět pohřešovaných si dnes vyžádaly přívalové povodně, které zasáhly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama