Australskou seniorku k smrti vyděsila pětimetrová krajta +VIDEO

Jako ostřílený odborník na odchyt hadů je Australan Tony Harrison zvyklý, že mu volají vyděšení lidé a tvrdí, že mají před domem pětimetrového hada. Ale dáma, která telefonovala v pondělí, poprvé v jeho životě nepřeháněla, napsal server The Guardian.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Krajta, autor: Tigerpython
doporučujeme

"Byl to největší had, na jakého jsem za 27 let narazil," řekl novinářům. "Chudák paní otevřela přední dveře a k smrti se vyděsila." To, co leželo před domem na předměstí Oxenfordu, byla pět metrů dlouhá krajta tmavá - albín. Had vážil více než 80 kilogramů, a tak měl Harrison štěstí, že byl vcelku přítulný, píše The Guardian.

"Krajty tmavé v Austrálii nežijí, takže je jasné, že to byl něčí nelegální mazlíček. Musel strávit celý život v zajetí, takže byl zvyklý na to, že ho někdo bere do ruky," dodal.

zdroj: YouTube

Chovat krajty tmavé je v Austrálii zakázané. Nejsou sice jedovaté, ale pokud utečou do volné přírody - jako tento albín - mohou napáchat značné škody na místním ekosystému. "Krmí se potravou, kterou potřebují naše původní zvířecí druhy, a hrozí také riziko zavlečení virů, které mohou vyhladit celou australskou hadí populaci," uvedl Harrison.

Poté, co obrovského hada odchytil, zavolal na ministerstvo zemědělství a rybolovu, aby si pro zvíře přijeli. A pak sám vyzvedl ze školy svého syna Jensena, aby se mohl setkat s tak impozantním tvorem.

"Když jsme ho vytáhli z kufru auta, nemohl uvěřit, že je opravdový," řekl Harrison. Přísné australské zákony týkající se biologické bezpečnosti znamenají, že krajta bude s největší pravděpodobností utracena. "Bylo trochu smutné si s ním hrát a vědět, co ho asi čeká," dodal.

Za chov zakázaných plazů, jako je krajta tmavá, hrozí v australském státě Queensland pokuta až ve výši 130.550 australských dolarů (téměř dva miliony korun).

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Austrálie: Nákaza covid-19 se šíří pomaleji, restrikce potrvají měsíce

05.04.2020 15:41 Aktualizováno Australské zdravotnické úřady vyjádřily opatrný optimismus nad zpomalením šíření koronaviru v zemi,…

Čína propustila známého obhájce lidských práv

05.04.2020 11:00 Známý čínský právník a obhájce lidských práv Wang Čchüan-čang byl po více než čtyřech letech…

Covid-19 zamořuje Tokio. 130 nakažených za den, jde o nový rekord

05.04.2020 10:01 V Tokiu se za posledních 24 hodin nakazilo koronavirem dalších 130 lidí. Jedná se o dosud nejvyšší…

Pytláci v Nepálu zneužívají krize způsobené koronavirem

05.04.2020 07:50 Pytláci v Nepálu podle tamních úřadů využívají krize vyvolané koronavirem. Agentura DPA informovala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy