Bomba explodovala v pákistánské škole. Zahynulo sedm studentů, desítky zraněných

Dnešní výbuch bomby v náboženské škole ve městě Péšávar na severozápadě Pákistánu nepřežilo nejméně sedm studentů, osm desítek dalších lidí utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters. Původně místní policie a zdravotníci uvedli, že oběťmi exploze jsou děti ve věku od osmi do 15 let, později ale informaci opravili s tím, že ve škole studovali zejména mladí muži mezi 20 a 30 lety.

Imran Chán (Pákistán)
doporučujeme

"Exploze nastala během výuky koránu. Někdo přinesl na náboženský seminář tašku s výbušninou," řekl agentuře AFP jeden z policistů. Podle šéfa pešávarské policie Mohammada Alího Gandapúra bylo v tašce asi šest kilogramů trhaviny.

K odpovědnosti za útok na náboženskou školu se zatím nikdo nepřihlásil. V minulosti v tomto regionu útočili zejména ozbrojenci povstaleckého hnutí Tálibán, to ale dnešní výbuch odsoudilo a uvedlo, že na něm nemá podíl. "Chci národ ujistit, že zajistíme, aby teroristé zodpovědní za tento barbarský útok stanuli co nejdříve před spravedlností," uvedl na twitteru premiér Imran Chán.

Madrasa, náboženská škola, je určena zejména pro starší studenty a výbušnina explodovala v hlavní učebně, kde v tu dobu poslouchalo přednášku o koránu kolem 500 lidí, uvedli svědci. Explozi zachytily bezpečnostní kamery.

Šéf nemocnice Lady Reading Hospital uvedl, že pět z 83 zraněných je v kritickém stavu. Mezi zraněnými jsou podle něj nezletilí, ale také učitelé a další zaměstnanci a rovněž studenti z Afghánistánu. Podle agentury AP je zraněných nejméně 112.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: V Indonésii vybuchla sopka Ili Lewotolok, evakuováno 2800 lidí

30.11.2020 00:01 Aktualizováno Na východě Indonésie dnes evakuovali téměř 2800 lidí z 28 vesnic kvůli erupci sopky Ili Lewotolok.…

Městem Ghazní otřásla mohutná exploze, zahynulo přes 30 afghánských vojáků

29.11.2020 11:58 Aktualizováno Nejméně 31 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné…

Teploty na východě Austrálie přesahují 40 stupňů, opět hrozí ničivé požáry

29.11.2020 10:04 Teploty na východě Austrálie rostou, v přístavním Sydney v sobotu překročily 40 stupňů a…

Správkyně Hongkongu patří k nejlépe placeným politikům. Kvůli sankcím USA…

29.11.2020 07:45 Správkyně Hongkongu Carrie Lamová v novém televizním rozhovoru prohlásila, že nemá bankovní účet a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama