Bomba v Kábulu zdemolovala auto a okolní budovy, mezi oběťmi jsou vězeňští lékaři

Výbuch bomby nastražené u silnice v afghánském hlavním městě Kábulu dnes zasáhl projíždějící automobil a úplně ho zničil. Zemřelo nejméně pět lidí včetně čtyř lékařů.

Terorismus
doporučujeme

Podle informací agentury AP se jednalo o lékaře pracující v největší kábulské věznici, kteří jeli do práce; není jasné, zda byli právě oni zamýšleným terčem útoku.

K výbuchu, který zranil nejméně dvě osoby a poškodil okolní budovy a obchody, se zatím nikdo nepřihlásil. V posledních měsících se v Kábulu odehrála řada útoků, za které převzala zodpovědnost místní odnož teroristické organizace Islámský stát.

V neděli bylo zabito nejméně devět lidí a 20 dalších zraněno při útoku na konvoj poslance afghánského parlamentu projíždějící Kábulem.

Násilí v Afghánistánu se vyhrotilo navzdory rozhovorům zástupců Tálibánu a afghánské vlády, kteří se v Kataru snaží dojednat mírovou dohodu a ukončit tak desítky let trvající válku v zemi.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Indii zasáhl požár továrnu největšího světového výrobce vakcín

21.01.2021 16:40 Nejméně pět lidských životů si dnes vyžádal mohutný požár v rozestavěné budově firmy Serum…

Peking zesílil opatření, počet nakažených roste

20.01.2021 09:27 Čínské hlavní město dnes oznámilo, že prověří všechny jednotlivce, kteří přijeli do Pekingu ze…

Zakladatel Alibaby Jack Ma se prý ukázal na veřejnosti

20.01.2021 09:00 Aktualizováno Zakladatel čínské internetové společnosti Alibaba Jack Ma se poprvé od loňského října ukázal na…

Vědec vzal vítr z plachet dezinformátorům. Vysvětlil spojitost mezi…

19.01.2021 22:00 Aktualizováno NÁZOR - Jedním z častých argumentů, ke kterému se uchylují příznivci dezinformací, je tvrzení, že…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama