Britský velvyslanec se nakazil v zemi, která popírá výskyt koronaviru

Britský velvyslanec v Turkmenistánu uvedl, že se zotavuje z nákazy koronavirem, přestože ve středoasijské zemi s autoritářským režimem od začátku pandemie až dosud oficiálně nezaznamenali ani jediný případ nemoci covid-19. Napsala to agentura AFP.

Turkmenistán
doporučujeme

Velvyslanec Hugh Philpott na twitteru poznamenal, že se potřebuje "vzpamatovat z covidu", než bude moci znovu zpívat. Učinil tak v komentáři ke zveřejnění videa, které jej zachytilo při zpěvu turkmenské lidové písně. V dalším příspěvku dodal, že se zotavuje "z viru, který je módní 'v reálném světě'".

zdroj: YouTube

Diplomat dříve v tomto měsíci oznámil, že se zúčastnil otevření trhu v turkmenském hlavním městě Ašgabatu. Také jeho profil na twitteru uvádí, že je "aktuálně v Ašgabatu", dodala AFP.

Turkmenistán stále tvrdí, že se jej pandemie způsobená koronavirem nedotkla. Tato bývalá sovětská republika nicméně v létě zavedla preventivní opatření. Stalo se tak po návštěvě delegace Světové zdravotnické organizace.

Minulý měsíc prezident Gurbanguli Berdymuhamedov slavnostně otevřel nemocnici pro pacienty s "infekčními nemocemi". Má 200 lůžek a je zaměřena na léčbu "infekčních onemocnění plic" a "nemocí přenášených kapénkami". Klinika je vybavena ventilátory švédské výroby a dalším vybavením z Německa, Itálie, Francie, Japonska a Spojených států. Berdymuhamedov při této příležitosti připomněl "velký úspěch" své země, která díky "preventivním opatřením" úřadů "dosud nezaznamenala žádný případ koronaviru".

Středoasijský Turkmenistán, který je severním sousedem Íránu a Afghánistánu a je bohatý na ropu a zemní plyn, patří k nejpřísněji kontrolovaným a nejuzavřenějším zemím na světě.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Číně přibývá případů koronaviru, už šestý den je jich přes 100 za den

18.01.2021 10:38 Už šestý den po sobě ohlásila Čína více než 100 nových případů nákazy koonavirem denně. Šíření viru…

Dědic Samsungu I Če-jong se vrátí do vězení, dostal dva a půl roku za…

18.01.2021 07:46 Na dva a půl roku se vrátí do vězení dědic jihokorejského konglomerátu Samsung Electronics I Če…

Číňané objevili koronavirus ve vzorcích kontaminované zmrzliny

16.01.2021 13:12 Na severu Číny odhalili koronavirus SARS-CoV-2 ve vzorcích zmrzliny. Úřady proto zabavily tisíce…

Indie zahájila očkování, první vakcínu dostal zdravotník, Módí zatím…

16.01.2021 09:08 Indický premiér Naréndra Módí dnes zahájil rozsáhlou očkovací kampaň proti covidu-19, která je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama