Čína a Vietnam hlásí nejvíc nových případů koronaviru za měsíce

Pevninská Čína zaznamenala během čtvrtka 127 nových případů koronaviru, což je nejvíc od 5. března. Oznámily to dnes podle agentury Reuters místní úřady. Vietnam má první dvě oběti s covidem-19 od začátku pandemie a dnes oznámil celkem 82 případů nákazy za den, tedy nejvíce od konce ledna, kdy se v této asijské zemi objevily první případy. Čína eviduje ke konci 30. července 84.292 výskytů koronavirové nákazy.

Čína, Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Ještě ve čtvrtek hlásila Čína 105 nových případů za předchozí den, takže infikovaných přibývá stále rychleji. I tak jsou ale nárůsty v miliardové zemi, v níž má pandemie svůj původ, vzhledem k počtu obyvatel nízké. I Česká republika má denní přírůstky infikovaných vyšší.

Velká většina nově nakažených v Číně, 112, pochází ze severozápadní Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang, která je novým čínským ohniskem nákazy. Ve čtvrtek tento region hlásil 96 nově nakažených.

Dalších 11 nových případů má provincie Liao-ning na severovýchodě Číny, o pět více než předchozí den.

Čtyři nové případy covidu-19 v Číně jsou importované ze zahraničí. Nakažených bez příznaků, které čínské úřady počítají zvlášť, přibylo 11, o deset méně než předchozí den.

Vietnam dnes hlásí svůj dosud největší denní nárůst případů covidu-19. Ministerstvo zdravotnictví oznámilo 45 nových koronavirových infekcí, které souvisí s nedávným propuknutím nákazy v centrálním městě Danang. Noví pacienti, kterým je od 27 do 87 let, byli umístěni do čtyř nemocnic a jednoho hotelu v Danangu.

Vietnam za celou dobu epidemie zaznamenal 509 případů koronavirové infekce a žádné úmrtí. Třiadevadesát případů bylo zachyceno po nejnovějším opětovném výskytu viru SARS-CoV-2. Předtím země zažila 100 dní bez jediného případu lokálního přenosu.

Prvním pacientem, který ve Vietnamu zemřel s koronavirovou nákazou, se stal 70letý muž, který se nakazil v Danangu; o několik hodin později zemřel ve stejném městě 61letý muž. Hanoj kvůli šíření infekce uzavřela bary a noční kluby, zakázala velká shromáždění a zahájila hromadné testování.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sopka Sinabung vybuchla. Popel chrlila do výše pěti kilometrů, úřady…

10.08.2020 17:21 Na indonéském ostrově Sumatra dnes vybuchla sopka Sinabung. Do výšky asi pěti kilometrů chrlila…

V Hongkongu byl zatčen mediální magnát Jimmy Lai, otevřeně kritizoval…

10.08.2020 17:16 Aktualizováno V Hongkongu byl dnes na základě nového bezpečnostního zákona zatčen mediální magnát Jimmy Lai.…

Krok k mírovým rozhovorům. Afghánská vláda souhlasí s propuštěním…

10.08.2020 15:54 Afghánská vláda dnes odsouhlasila propuštění 400 vězněných příslušníků hnutí Tálibán, které si…

Koronavirus prohloubil strach z výtahů. V Indii vymysleli bezkontaktní…

10.08.2020 15:05 Již v minulosti vědci zjistili, že na tlačítkách výtahu se nachází více bakterií než na toaletě,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama