Čína dokončila stavbu obří nemocnice pro nemocné koronavirem. Zveřejnila fascinující video

Čína za deset dní dokončila ve městě Wu-chan stavbu nové nemocnice zhruba s 1000 lůžky, která má sloužit lidem nakaženým novým typem koronaviru.

Přidejte svůj názor 133 komentářů

Před třemi dny to byly jen základy
doporučujeme

Na facebooku to uvedl čínský vládní Lidový deník. Zároveň zveřejnil i časosběrné video ze stavby. První pacienty by nové zařízení mělo začít ošetřovat v pondělí. Virus si v zemi vyžádal už nejméně 304 obětí na životech a nakazilo se jím více než 14.000 lidí.

Výstavba nemocnice Chuo-šen-šan, která se skládá z předpřipravených stavebních buněk, začala minulý čtvrtek. Úřady ji původně chtěly dokončit za šest dní, čímž by překonaly rekord, který stanovila nemocnice postavená v Pekingu v roce 2003 při podobné epidemii SARS.

Podle agentury Nová Čína dnes také do Wu-chanu dorazilo na příkaz čínského prezidenta Si Ťin-pchinga 1400 vojenských lékařů, kteří mají v novém zařízení od pondělí ošetřovat nemocné. Mnoho z těchto lékařů podle Nové Číny působilo již v Pekingu při epidemii SARS či v západní Africe při epidemii eboly v letech 2013 až 2016.

Ve Wu-chanu teď souběžně vzniká ještě další nemocnice Lej-šen-šan, která by měla pojmout 1300 až 1500 pacientů. Čínská televizní společnost CGTN v sobotu informovala, že je stavba z poloviny dokončena a že první pacienty by nemocnice měla přijmout ve čtvrtek.

Čínská státní televize CCTV dnes informovala, že chce Peking urychlit výstavbu ještě dalších nemocnic v provincii Chu-pej, ve které je i město Wu-chan a která je epidemií nového koronaviru nejhůře zasažena.

Peking chce zároveň vytvořit národní distribuční síť zdravotnického materiálu, především ochranných roušek a obleků pro lékaře, kterých je v některých zasažených oblastech nedostatek. Oznámení přišlo po stížnostech mnohých lékařů i obyvatel v provincii Chu-pej na činnost čínského červeného kříže, který měl distribuci na starosti. Červený kříž podle nich neefektivně rozděluje zdravotnické pomůcky darované z celé Číny. Většina jich zůstává ve skladech a do nemocnic se nedostanou, jiná lékařská zařízení jich zase dostávají nadbytek, napsal server Al-Džazíra.

Český ministr zahraničí Tomáš Petříček dnes uvedl, že chce v pondělí vládě navrhnout uvolnění až deseti milionů korun na nákup zdravotnických pomůcek jako humanitární pomoc Číně. Premiér Andrej Babiš v sobotu řekl, že Česká republika nemá možnosti, jak vyhovět žádosti Číny o humanitární pomoc, protože zdravotnické pomůcky potřebuje pro sebe. Později dodal, že Česko poskytne finanční pomoc a vyzve humanitární organizace k pořádání sbírek.

Loading...
Vstupte do diskuze (133)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Hongkongu byla infikována kočka nakaženého majitele

01.04.2020 05:23 Domácí kočka majitele z Hongkongu nakaženého koronavirem byla rovněž infikována. Oznámily to místní…

Turkmenistán zakazuje slovo koronavirus v médiích i běžné řeči

01.04.2020 05:16 Úřady autoritářského Turkmenistánu zakázaly používat slovo koronavirus. Nesmí se objevit na…

Z Thajska se do Česka vrátilo 83 Čechů

31.03.2020 20:39 V Praze dnes večer přistál druhý repatriační let z Thajska. Přiletělo s ním mimo jiné 83 Čechů a 14…

Pevninská Čína zaznamenala 48 nových případů koronaviru

31.03.2020 14:13 Aktualizováno V pevninské Číně přibylo za pondělí 48 případů nákazy koronavirem, což zvrátilo klesající trend…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama