Čína hlásí 12 nových případů nákazy, o den dříve jich bylo šest

Pevninská Čína oznámila za pátek 12 nových případů nákazy koronavirem, zatímco o den dříve jich bylo šest. Nikdo na nemoc způsobenou koronavirem nezemřel. S odvoláním na Národní zdravotnickou komisi o tom dnes informovala agentura Reuters. Celkem 11 případů bylo takzvaně importovaných, tedy takových, kdy se lidé nakazili v zahraničí. O den dříve to byly pouze dva případy.

Čína, Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Čínští zdravotníci identifikovali také 29 lidí, kteří se nakazili koronavirem, ale nevykazují příznaky nemoci, z toho čtyři případy byly dovezené. Ještě donedávna statistiky tyto pacienty nezmiňovaly. I lidé bez symptomů ale mohou virus šířit. O den dříve bylo nově zjištěných nemocných bez příznaků 34.

Severozápadní provincie Šan-si dnes oznámila sedm importovaných případů nákazy, všichni nakažení jsou čínští občané, kteří se vrátili z Ruska. Tři nové importované případy oznámila také autonomní oblast Vnitřní Mongolsko. Čína zpřísnila kontroly v přístavech a na hranicích, od 28. března zakázala vstup cizincům a všechny mezinárodní lety nechala odklonit do metropole Pekingu. Případů nákazy ale přibývá, infekci si většinou přivezou Číňané, kteří se vracejí z Ruska.

Všechny nové případy v Šan-si jsou Číňané, kteří do země přicestovali 20. dubna letadlem z Moskvy. Tento let byl odkloněn do Pekingu. K dnešnímu dni bylo na tomto letu potvrzeno celkem 30 případů infekce koronavirem. Další osm lidí se nakazilo, ale podle čínských úřadů nevykazují příznaky nemoci covid-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje.

V pevninské Číně, tedy bez Hongkongu a Macaa, se nakazilo koronavirem SARS-CoV-2 celkem 82.816 lidí, z toho 4632 jich zemřelo. Čína je zemí, odkud se nový typ koronaviru začátkem letošního roku rozšířil do ostatních částí světa.

Srí Lanka dnes znovu vyhlásila celostátní zákaz vycházení, který platí až do pondělního rána. Reagovala tak na zvýšení počtu případů nákazy. Většina infikovaných jsou příslušníci námořnictva, kteří mají na starosti vyhledávání těch, kteří porušují karanténu. V pátek země oznámila 46 nově nakažených, celkem jejich počet na ostrově vzrostl na 420. Sedm lidí zemřelo.

Karanténní opatření naopak začala zmírňovat Indie. V zemi platí až do 3. května zákaz vycházení kvůli obavám z šíření koronaviru, úřady ale teď povolily znovu otevřít menší obchody. Indie hlásí více než 24.500 případů nákazy a 775 úmrtí. Už minulý týden úřady rozhodly, že ve venkovských oblastech znovu umožní vykonávat zemědělské práce a stavět silnice a budovy, což bylo kvůli šíření koronaviru přerušeno. Do práce se tak mohly vrátit miliony dělníků, kteří se po vyhlášení zákazu vycházení ocitli v zoufalé situaci a nedokázali uživit své rodiny.

Jižní Korea hlásí jen deset nově infikovaných, už osmý den v kuse je tak denní nárůst počtu nakažených nižší než 20. Korejské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (KCDC) informuje celkem o 10.718 případech infekce koronavirem a 240 úmrtích. Thajsko informovalo o 53 nově nakažených a jednom úmrtí 48letého Thajce, který se nakazil společně se čtyřmi členy rodiny.

Nový závod ve zbrojení? Čína masivně posiluje svůj jaderný arzenál, zní z…

03.08.2021 21:58 Aktualizováno NÁZOR - Před měsícem se objevila znepokojivá zpráva, která na základě satelitních snímků odhalila,…

Wu-chan kvůli mutaci delta otestuje všech 12 milionů obyvatel

03.08.2021 10:34 Čínské město Wu-chan otestuje na koronavirus všech svých 12 milionů obyvatel, neboť se tam objevily…

Cimanouská žádá o azyl v Polsku. Je na ambasádě v Tokiu

02.08.2021 22:02 Aktualizováno Běloruská běžkyně Kryscina Cimanouská je v bezpečí v Tokiu, oznámili zástupci Mezinárodního…

Drama na olympiádě: Bělorusko stáhlo Cimanouskou, Česko jí nabídlo vízum.…

01.08.2021 22:04 Aktualizováno Běloruská běžkyně a kritička režimu prezidenta Alexandra Lukašenka Kryscina Cimanouská obvinila…

Sportovci pili alkohol v parku v olympijské vesnici, hrozí jim tresty

01.08.2021 22:04 Aktualizováno Někteří sportovci a další členové týmů na hrách v Tokiu mohou čelit disciplinárnímu řízení poté, co…

Kimova sestra varovala Soul před společným vojenským cvičením s USA

01.08.2021 16:44 Sestra a blízká poradkyně severokorejského vůdce Kim Čong-una varovala Jižní Koreu před uspořádáním…

Tokio hlásí pátý den v řadě více než 3000 případů koronaviru

01.08.2021 12:43 Japonské Tokio, které hostí letní olympijské hry, zaznamenalo už popáté v řadě více než 3000 nově…

V Indii si monzuny vyžádaly dalších 11 obětí, celkem je mrtvých již přes…

31.07.2021 21:32 Dalších 11 lidí zahynulo v Indii v důsledku záplav a sesuvů půdy, čímž bilance monzunových dešťů…

Olympijské Japonsko oznámilo rekordní přírůstek případů koronaviru

31.07.2021 14:14 Japonsko dnes oznámilo dosud nejvyšší denní přírůstek nakažených koronavirem od vypuknutí pandemie …

Thajsko a Malajsie evidují rekordní počty nakažených koronavirem

31.07.2021 13:58 Thajsko a Malajsie dnes oznámily nejvyšší denní přírůstky infekcí koronavirem od začátku pandemie.…

Související:

Právě se děje