Čína hlásí 202 nových případů koronaviru, zemřelo dalších 42 nakažených

V pevninské Číně za neděli přibylo 202 případů nákazy novým koronavirem. Jde o nejnižší denní nárůst infikovaných od 22. ledna. Celkový počet nakažených v zemi tak dosáhl 80.026. Počet obětí infekce vzrostl v pevninské Číně o 42 na 2912. Informovala o tom dnes čínská národní zdravotní komise. V nejhůře postiženém čínském městě Wu-chan úřady uzavřely první ze 16 provizorních nemocnic po propuštění posledních zotavených pacientů, uvedla agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Všech 42 nových obětí pochází z provincie Chu-pej, odkud se choroba začala šířit. Třicet dva mrtvých je přímo z provinčního hlavního města Wu-chan. Jak poznamenaly světové agentury, počet infikovaných v Číně se v porovnání s předchozím dnem výrazně snížil, za sobotu přibylo 573 nakažených, v neděli to bylo 202 nových případů. Úmrtí ale bylo o něco více - v neděli 42 oproti sobotním 35.

V provincii Chu-pej bylo za neděli potvrzeno 196 nově nakažených, o den dříve to přitom bylo 570 případů. Jde o nejnižší číslo od 24. ledna. Ve městě Wu-chan pak úřady oznámily 193 nových infekcí, což je nejméně od 26. ledna.

Úřady ve Wu-chanu podle agentury Reuters oznámily, že vzhledem k ubývání počtu nových případů mohlo město uzavřít první z provizorních nemocnic po propuštění posledních 34 uzdravených pacientů. Provizorní nemocnice byly ve Wu-chanu zřízeny v prostorách sportovních stadionů, výstavišť a dalších zařízení v nejhorší fázi epidemie.

Podle Reuters měl Wu-chan v únoru 16 provizorních nemocnic s 13.000 lůžky. Ve městě byly tehdy bleskurychle vystavěny i dvě nové plně funkční nemocnice, protože dosavadní nemocniční kapacity nestačily.

Japonsko, kde rovněž evidují stovky nakažených, a Čína se dohodly, že prozatím odloží návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Japonsku. S odvoláním na dobře informovaný zdroj to napsala agentura Reuters. Návštěva byla plánována na začátek dubna. O odložení cesty by měl oficiálně ještě tento týden informovat japonský premiér Šinzó Abe.

Dnes Japonsko potvrdilo 15 nových případů nákazy novým koronavirem, čímž bilance v zemi stoupla na 976. Většina infikovaných v Japonsku je z výletní lodi Diamond Princess, která byla počátkem února umístěna do karantény u japonských břehů.

Nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19, se objevil počátkem loňského prosince v Číně, šířit se začal právě z jedenáctimilionového města Wu-chan ve středočínské provincii Chu-pej. Podle lékařů vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečku, kašel, problémy s dýcháním). Pouze u některých pacientů vede k rozvoji virového zápalu plic, který může vyústit až v selhání dýchání. Na virus umírají převážně senioři a lidé s podlomeným zdravím.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tchaj-wan vyzval Čínu, aby se omluvila za masakr na Tchien-an-men

03.06.2020 15:44 Tchaj-wan dnes vyzval Čínu, aby se omluvila za krvavý masakr demonstrantů, ke kterému došlo v roce…

Čína hlásí jen jeden nový případ nákazy koronavirem

03.06.2020 08:28 Pevninská Čína zaznamenala v úterý jen jeden nový případ nákazy koronavirem. Infekce se prokázala u…

Protesty proti rasismu zasáhly celý svět, rostou obavy z šíření koronaviru

02.06.2020 17:38 Aktualizováno Solidaritu s americkými demonstracemi proti policejní brutalitě a rasismu dnes přišly v Sydney…

Ve Wu-chanu otestovány miliony lidí, odhaleno 300 asymptomatických případů…

02.06.2020 17:30 V čínském velkoměstě Wu-chanu, kde se vůbec poprvé na konci minulého roku objevil nový koronavirus,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy