Čína hlásí dalších 150 obětí koronaviru, platí zákaz konzumace divoce žijících zvířat

Obětí nového koronaviru se v pevninské Číně stalo již 2592 lidí, po dnešním oznámení dalších 150 mrtvých. Z nich až na jednu výjimku všichni zemřeli v centrální provincii Chu-pej, považované za ohnisko nákazy, uvedla agentura AFP s odvoláním na čínské úřady.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Wu-chan
doporučujeme

Úřady dnes také oznámily 409 nových případů infekce, opět převážně v provincii Chu-pej, což je ale pokles oproti 648 novým případům, oznámeným o den dříve, upozornila agentura Reuters. V pevninské Číně, do které se nepočítá autonomní Hongkong a Macao, je celkem 77.150 nakažených.

Mimo provincii Chu-pej přibylo v pevninské Číně oproti předchozímu dni pouze 11 případů nákazy, což je nejméně od 20. ledna, kdy čínské úřady začaly statistiku každodenně zveřejňovat, napsala agentura Reuters. Více než 20 provincií a samosprávných měst, včetně Pekingu a Šanghaje, nezaznamenalo žádné nové případy infekce.

Čínské úřady v reakci na zlepšení situace uvolnily v Pekingu a na dalších místech opatření omezující pohyb obyvatelstva. Čínský prezident Si Ťin-pching vyzval firmy, aby obnovily provoz.

Znepokojující zprávou z Číny je nicméně počet nakažených lékařů, sester a dalších zdravotnických pracovníků, který již přesáhl 3000. Delegaci Světové zdravotnické organizace, která je v Číně, bilanci oznámil představitel čínské zdravotnické komise Liang Wan-nien. Většina případů infekce je z provincie Chu-pej, přičemž důvodem je pravděpodobně nedostatek ochranných kombinéz, masek a dalšího vybavení, jakož i únava zdravotníků, dodal Liang.

Agentura AFP upozorňuje také na vysoký mezidenní přírůstek obětí nového koronaviru - zatímco v posledních dnech přibývala zhruba stovka mrtvých denně, dnes je nových mrtvých hlášeno 150.

Stálý výbor čínského parlamentu dnes vydal zákaz konzumace divoce žijících zvířat a obchodování s nimi. Vědci již dříve vyjádřili podezření, že nový koronavirus se v jedenáctimilionovém čínském městě Wu-chan přenesl na lidi na trhu, kde se prodávají mořské plody, ale také divoce žijící zvěř. Klíčovou roli v přenosu viru na člověka mohli sehrát luskouni, jejichž maso se v Číně považuje za delikatesu a jejichž šupiny se používají v tradiční čínské medicíně.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Který stát zůstane uchráněn před koronavirem nejdéle? Epidemiolog naznačil

03.04.2020 13:02 Tichomořský stát Nauru patří mezi poslední dvacítku zemí, kde ještě nebyl zaznamenán jediný případ…

Je KLDR opravdu bez koronaviru? Vše svědčí o pravému opaku, tvrdi odborníci

03.04.2020 09:41 Voda na mlýn všem příznivcům totálně uzavřených hranic! Izolované KLDR se, jak se zdá, zcela vyhýbá…

Nový Zéland kuriózně čelí koronaviru: Hitem je medvědí hra, zapojí se i…

03.04.2020 08:28 Někteří šplhají na stromy, jiní visí hlavou dolů nebo pečou. Na Novém Zélandě se v oknech, ale i na…

KLDR nemá žádný případ COVID-19? Odborníci o tom silně pochybují

03.04.2020 08:21 Počet lidí nakažených koronavirem v Jižní Koreji překonal dnes hranici 10.000. Za posledních 24…

Související:

Právě se děje

Další zprávy