Čína hlásí za středu tři nové případy koronaviru, Wu-chan už testuje

Pevninská Čína hlásí za středu tři nové případy koronaviru, což je o čtyři méně než v úterý. Všichni, u nichž se nákaza za uplynulý den potvrdila, onemocněli v Číně. Dnes o tom s odvoláním na čínskou zdravotnickou komisi napsala agentura Reuters.

Wu-chan
doporučujeme

Dva z nových případů nákazy byly odhaleny v severovýchodní provincii Liao-ning a jeden v provincii Ťi-lin. Počet případů, při nichž nákazu koronavirem neprovází příznaky, podle úřadů v zemi za uplynulý den vystoupil z osmi na 12.

Celkový počet evidovaných infekcí v pevninské Číně, která nezahrnuje Hongkong a Macao, k 13. květnu podle tamních úřadů dosáhl 82.929 a 4633 lidí s covidem.19 zemřelo.

Obyvatelé čínského jedenáctimiliónového Wu-chanu, kde se na konci loňského roku koronavirus poprvé objevil, dnes čekali ve více než hodinových frontách, aby se zapojili do nového testování na přítomnost viru. Úřady v tomto městě zahájily hromadné testování poté, co se tu tento týden prokázaly nové případy nákazy a vyvolaly tak obavy z druhé vlny epidemie.

Podle prohlášení úřadů je cílem za deset dní otestovat všech 11 miliónů obyvatel. Prioritou jsou ale lidé z 12 kategorií, jako jsou zaměstnanci ve školství, zdravotnictví, dopravy, supermarketů, úřadů či lidé vracející se ze zahraničí nebo odjíždějící z Wu-chanu za prací.

Podle listu Health News, který je spojený s čínskou Národní zdravotní komisí, bude testování Wu-chan pravděpodobně stát více než miliardu jüanů (asi 3,6 miliardy korun). Může ale pomoci najít možné zdroje nákazy a ujistit ostatní provincie, že je bezpečné začít přijímat obyvatele z Wu-chanu přijíždějící za prací nebo jinými účely.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zabitý úředník chtěl možná zběhnout do KLDR, jeho bratr to popírá

29.09.2020 15:44 Jihokorejský úředník, kterého minulý týden zabila na námořní hranici severokorejská hlídka, měl…

Čínská učitelka dostala trest smrti. Ve školce otrávila 25 dětí, jedno…

29.09.2020 14:54 K trestu smrti byla odsouzena v Číně učitelka, která otrávila v mateřské škole 25 dětí, z nichž…

V Brazílii přibylo 13.155 nakažených koronavirem, v Mexiku 3400

29.09.2020 08:00 V Brazílii za posledních 24 hodin přibylo 13.155 nových případů koronaviru, 317 lidí s onemocněním…

"Autobusy byly plné viru." Pozůstalí po obětech covidu-19 chtějí zažalovat…

29.09.2020 07:42 Zamítnutí žalob, nátlak či zastrašování advokátů. Čína se sice s epidemií covid-19 na svém území…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama