Čína má 16 nových případů koronaviru, na Tchaj-wanu jsou nakaženi námořníci

Počet lidí nakažených korononavirem se v pevninské Číně v sobotu zvýšil o 16, což je nejméně od poloviny března. V pátek přibylo 27 infikovaných. S odvoláním na čínskou národní zdravotní komisi o tom dnes informovala agentura Reuters. Tchaj-wan, který po tři dny nezaznamenal žádný nový případ nákazy, dnes ohlásil přes 20 nově infikovaných.

Přidejte svůj názor

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) v Číně
doporučujeme

V Číně si devět nakažených přivezlo infekci ze zahraničí, píše Reuters. Celkový počet potvrzených případů nemoci covid-19 v Číně dosáhl 82.735. Nikdo další v pevninské Číně za poslední den na nákazu koronavirem nezemřel. V pátek ale čínské úřady po revizi údajů zvýšily bilanci obětí koronaviru v zemi na 4632, což představovalo nárůst o více než třetinu.

Podezření, že v Číně a nejhůře zasaženém městě Wu-chan je ve skutečnosti více případů, než uvádějí statistiky, se v uplynulých měsících ozývala z různých stran.

Peking rovněž do své statistiky nezahrnuje pacienty bez klinických příznaků, jako je horečka nebo kašel. Případů infekce u lidí, kteří nevykazovali žádné příznaky, bylo nově registrováno 44.

Tchaj-wan po tři dny nehlásil žádný nový případ nákazy, dnes ale přiznal 22 nově infikovaných, informuje server Taiwan News. Téměř všichni jsou členové námořnictva, kteří v březnu zavítali na Palau. Tento stát patří k 15 zemím, jež s Tchaj-wanem udržují formální diplomatické styky.

V sobotu tchajwanské úřady oznámily, že tři kadeti, kteří byli v této skupině návštěvníků, jsou nakaženi koronavirem a že 700 námořníků bylo umístěno do karantény a je testováno. Kromě těchto tří kadetů vyšly testy pozitivně dalším 21 členům námořnictva.

Na Palau odpluly tři lodě a podle zástupců námořnictva je nákaza jenom na jedné z nich. Námořníci se z Palau vrátili na Tchaj-wan ve středu, u Palau jejich lodě kotvily mezi 12. a 15 březnem. Infikovaní námořníci jsou první případy nákazy koronavirem mezi členy tchajwanské armády. Země má dohromady 420 nakažených a šest mrtvých.

Koronavirus se nepřestává šířit v Singapuru, který dnes ohlásil 596 nových případů, uvedl server CNA. Jen 25 z nich jsou občané s trvalým pobytem, zbytek jsou dělníci, kteří žijí v ubytovnách pro cizince. Singapur má nyní 6588 infikovaných a 11 mrtvých.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína znovu hlásí jediný nový případ nákazy koronavirem

04.06.2020 08:17 Z pevninské Číny je za středu stejně jako v úterý hlášen jen jeden nový případ nákazy koronavirem.…

Tchaj-wan vyzval Čínu, aby se omluvila za masakr na Tchien-an-men

03.06.2020 15:44 Tchaj-wan dnes vyzval Čínu, aby se omluvila za krvavý masakr demonstrantů, ke kterému došlo v roce…

Čína hlásí jen jeden nový případ nákazy koronavirem

03.06.2020 08:28 Pevninská Čína zaznamenala v úterý jen jeden nový případ nákazy koronavirem. Infekce se prokázala u…

Protesty proti rasismu zasáhly celý svět, rostou obavy z šíření koronaviru

02.06.2020 17:38 Aktualizováno Solidaritu s americkými demonstracemi proti policejní brutalitě a rasismu dnes přišly v Sydney…

Související:

Právě se děje

Další zprávy